13:16 23. Märts 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
USA sõjaväeluure endise ülema Michael Flynni kohtumisest Venemaa president Vladimir Putiniga

Kuidas USA sõjaväeluure ülem ja Putin kõrvuti istusid

© Sputnik / Михаил Климентьев
Välisuudised
lühendatud link
4910

Telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan jagas oma Twitteri kontol üksikasju USA sõjaväeluure endise ülema Michael Flynni kohtumisest Venemaa president Vladimir Putiniga

TALLINN, 4. detsember – Sputnik. USA kaitseministeeriumi luurevalitsuse endise direktori ja USA presidendi endise rahvusliku julgeolekunõuniku Michael Flynni kõmulise uurimise taustal kohtumistest Venemaa ametlike isikutega tuli pinnale veel üks lugu, mille kirjeldus väärinuks Ian Flemingi kirjanikusulge.

Flynn tunnistas end valetamises süüdi >>

"Michael Flynn oli meie kümnenda tegevusaasta aastapäevapeol ja ta istus Putini kõrval. Mina samuti. Millestki temaga ei rääkinud – meil oli valju heliga eeskava, ega seal vestelda suurt saanudki. Veelgi enam, Putin üldse ei teadnudki, kes see on. Kui lauda läksime, siis ma ütlesin talle: "Teie kõrval lauas saavad istuma Emir Kusturica (Serbia filmirežissöör, näitleja ning muusik – Wikipedia) ja Michael Flynn, endine USA sõjaväeluure ülem." "Sõjaväeluure? Tõesti või?" imestas Putin," jutustas Simonjan.

Siis teretas Venemaa riigijuht Simonjani sõnul "kõiki kättpidi, nagu see tal kombeks on, vaatas meie eeskava, pidas kõne ja lahkus. Ongi kogu lugu." Koos looga kohtumisest peolaua taga avaldas Simonjan ka foto peolauas kõrvuti istuvatest Putinist ja Flynnist.

Enne USA presidendi rahvusliku julgeolekunõuniku ametikohale määramist oli USA maaväe erukindralleitnant Michael Flynn kaitseministeeriumi luureosakonna 18. ülem (aastatel 2012-2014), juhtis Ühendväejuhatuse luureküsimuste, seire ja maastikuluure komponenti ning oli USA sõjaväeluure nõukogu esimees.

Flynngate: millega võib lõppeda Trumpi nõunikuga seotud skandaal >>

RIA Novosti andmetel süüdistati Flynni ametlikult selles, et ta andis Föderaalsele juurdlusbüroole valeütlusi oma kohtumistest Venemaa ametlike isikutega. Ta tunnistas täielikult oma süüd ja asus koostööle uurijaga. Kuid nüüd ähvardab endist USA esiluurajat kuni poolteise aasta pikkune vanglakaristus või kuni üheksa ja poole tuhande dollari suurune rahatrahv.

USA Kongressi järelevalvekomitee käsutuses olevate dokumentide kohaselt maksid Venemaa ettevõtted Mike Flynn'ile enne seda, kui temast president Donald Trumpi nõuniku kandidaat sai, kümneid tuhandeid dollareid
© Sputnik / Михаил Кутузов

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Michael Flynn astus tagasi veebruaris, pärast seda, kui teda süüdistati selles, et ta ei rääkind kõike oma vestlusest Venemaa USA suursaadik Sergei Kisljakiga. Kontrollimata andmetel oli vestluse teemaks Venemaale kehtestatud sanktsioonide tühistamine, kuid Flynn eitas seda. Venemaa võimud omakorda tegid avalduse, et Kisljak ja Flynn kohtusid tõepoolest, kuid vestluse sisu on tõlgendatud vääralt.

Kushner: Trumpi meeskond oli liiga kaootiline >>

Võimalik, et pärast Margarita Simonjani loo avalikustamist kutsutakse Michael Flynn uuesti ülekuulamisele ja päritakse võimaliku ülesande saamise kohta Vladimir Putinilt isiklikult üle laua ulatatud soolatoosis.

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, tagasiastumine, foto, sõjaväeluure, RT, Sergei Kisljak, Michael Flynn, Vladimir Putin, Margarita Simonjan, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna

  Eesti peab näitama üles solidaarsust Ühendkuningriikidega ning saatma välja Eestis diplomaatilise kattevarju all töötavad Venemaa luurajad, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna.

  23
 • Pekingi vastus Washingtoni kaubandussõjale on karm, illustreeriv foto

  USA president Donald Trump allkirjastas neljapäeval meetmed, millega kehtestatakse 60 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele imporditollid. Hiina ei soovi kaubandussõdu, kuid on valmis vastasseisu korral USA-ga oma huvide eest seisma.

  50
 • Venemaa ja EL-i lipud

  Euroopa Liidu suursaadik Moskvas kutsutakse Brüsselisse konsultatsioonidele, ütles Hollandi peaminister Mark Rutte ööl vastu reedet EL-i tippkohtumiselt.

  16