00:34 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Brexit. Illustreeriv foto

May ja Juncker ei jõudnud Brexiti tingimustes kokkuleppele

© AFP 2017 / JUSTIN TALLIS
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (29)
1610

Brüsselis ei jõutud esmaspäeval kokkuleppele Suurbritannia lahkumistingmustes, teatasid Briti peaminister Theresa May ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker

TALLINN, 4. detsember — Sputnik. Brüsselis ei jõutud esmaspäeval kokkuleppele Suurbritannia lahkumistingmustes, teatasid Briti peaminister Theresa May ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

 

​​Juncker ütles pärast Mayga kohtumist tehtud pöördumises, et tegemist oli avameelsete ja konstruktiivsete kõnelustega, vahendas ERR.

​​Junckeri sõnul tehti edusamme kõigis valdkondades, kuid lõplikule kokkuleppele ei jõutud. Kõnelused jätkuvad sel nädalal.

May ütles, et osapooled on pidanud läbirääkimisi heas usus, kuid paaris valdkonnas on veel erimeelsused.

40 tooride parlamendisaadikut avaldab Mayle umbusaldust
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Kui teeks õige uue Brexiti — pool brittidest on poolt>>

Esmaspäeva kohtumisel arutasid osapooled kodanike õiguste, Suurbritannia praeguste finantskohustuste ja Põhja-Iirimaa piiri üle. Politico teatas kohtumise eel, et nii Briti kui ka Euroopa Liidu ametnikud on mõõdukalt optimistlikud, et läbimurre on võimalik saavutada. Brüsseli diplomaatide sõnul on läbirääkimistel 85-90 protsendi ulatuses kokku lepitud, küsimus käib veel nelja-viie küsimuse üle.

Theresa May püüab Putini vaimu väljakutsumisega Ühendkuningriiki päästa>>

Brexiti arve suuruse üle on olnud viimastel nädalatel palju spekulatsioone ja erinevaid arvutusi – BBC sõnul kasvatas Suurbritannia oma pakkumist, mis võib nüüd ulatuda kuni 50 miljardi euroni.

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma märtsis 2019.

Brexit — protsess läks käima>>

Teema:
Brexit – protsess läks käima (29)
Tagid:
läbirääkimised, Brexit, Jean-Claude Juncker, Theresa May, Euroopa Liit, Ühendkuningriik

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88