01:10 02. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Välisuudised
lühendatud link
6520

Mees nagu muiste, parajalt paks ja parimates aastates avastati ühelt Kiievi kesklinna katuselt. Sealsamas võetigi ta pärast tema korteri läbiotsimist vahi alla. Mihhail Saakašvili seiklused jätkusid politseijaoskonnas

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Kaheksakorruselise kortermaja katusele roninud parajalt paks mees parimates aastates ähvardas alla hüpata, kui keegi teda puutub. Sest tegemist ei olnud Karlssoniga, vaid veel uskumatuma tegelasega – endise Odessa oblasti kuberneri ja sama endise Gruusia presidendi Mihhail Saakašviliga.

Gruusia snaiprid Maidanil — kogu tõde skandaalsest filmist >>

Mihhail Saakašvili läbimurre Ukrainasse
© Sputnik / Стрингер

Selle näidisesinemise ajastas ta läbiotsimisega oma korteris Kostjolnaja tänaval, kuhu selle seigaga seoses olid kogunenud Saakašvili toetajad. Nad otsustasid, et kui rammida eriüksuslaste ridu prügikonteineritega ja ummistada oma kehadega hoone väljapääsud, ei viida parajalt paksu parimates aastates meest kuhugi, jäetakse koju, kõik kuriteotoimikud suletakse ja tema asub, nagu muistegi, korraldama maidanikesi Ülemraada külje all.

Üllatav küll, kuid arvestus ei pidanud paika – kodakondsuseta Karlsson tassiti katuseservalt alla, vabastades ta allesjäänud näo kaotamisest, kui lubadus alla hüpata täitmata jäi.

Kas tiiki, konnade manu? Saakašvili kuldvõtmekese otsinguil >>

Kuid kinni ei peetud teda ilmselgelt sellepärast. Ehkki Saakašvili advokaat ei tea, millise teo pärast nimelt. Aga nähtavasti on ta jõudnud nõukogudejärgses aegruumis juba sedapalju korda saata, et isegi advokaat ei jõua järge pidada. Küll aga hoiab meedia kätt pulsil ja teab, et nüüd kahtlustavad Ukraina võimud, kes niigi küllalt kaua Saakašvili tulist temperamenti välja kannatasid, teda riigipöördekatses.

Selliseid järeldusi tehakse tõenäoliselt muude süüdistuste põhjal: kuidas Ukraina ajakirjandus edastab oletusi, et Saakašvili juhitavad meeleavaldused maksab kinni endise presidendi Viktor Janukovitši lähikond. Sel põhjusel algatati kriminaalasi, mille raames toimusidki läbiotsimised.

Gruusia palus Ukrainal Saakašvili vahistada >>

Iseendast naljakas, et sääraseid süüdistusi esitavad need, kes tulid võimule riigipöörde abil. Nähtavasti just sellepärast, et teavad, milliseid tagajärgi see kaasa võib tuua. Ning mõistavad, et igaüks peab selles tsirkuses oma rolli etendama: ühed peavad kaklema Ülemraadaga, teised tegema nägu, et juhivad riiki ja tahavad talle parimat, kolmandad aga – korraldama etendusi katustel.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
läbiotsimine, poliitika, katus, politsei, Mihhail Saakašvili, Kiiev, Ukraina, Gruusia

Peamised teemad