03:28 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3910

Venemaa Föderatsiooni justiitsministeerium lülitas välisagentide nimekirja üheksa meediakanalit, nimistut laiendada praegu ei plaanita

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Välisagentideks Venemaal, nagu teatatakse valitsuse veebilehel, on tunnistatud Ameerika Hääl, Raadio Vabadus, telekanal Tänapäev (Настоящее время), samuti portaalid Idel.Realii (Idel.Реалии), Kavlaz.Realii (Кавказ.Реалии), Krõm Realii (Крым.Реали)", Vabadusraadio tatari-baškiiri operaatorteenistus Azatliq Radiosi, meediaprojektid Sibir.Realii (Сибирь.Реалии) ja Faktograaf (Фактограф).

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

Moskva: vastastikuse põhimõte ei tähenda sümmeetriat >>

Selle nimekirja laiendamist esialgu ei kavandata, teatas RIA Novostile Föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitsekomisjoni esimees Andrei Klimov. "Meie meetmed said täielikult peegelvastuseks Venemaa meediakanalite pitsitamisele USA-s ja kui midagi uut sealtpoolt ei toimu, ei ole meil põhjuseid seda nimekirja laiendada," lausus ta.

Kusjuures CNN- ja mitmeid teisi meediakanaleid, mida peeti välisagentide nimekirja lülitamise kandidaatideks, säärasteks ei tunnistata, märkis Klimov. Ta selgitas, et välisagentideks tunnistati ainult need "USA propagandakompaniid, mis tegutsevad siin võõrriikide raha eest ja teevad seda vene keeles."

Meedialahingud >>

"CNN ei ole propagandaettevõte ja teised meediakanalid – ei hakka neid nimetama, jäägu see nende südametunnistusele, kes neid eelnevalt selles kontekstis on maininud – ei satu samuti selle määratluse alla," lisas poliitik.

Välisagentide nimekirja sattunud meediakanalite ajakirjanikele suletakse sissepääs Riigiduumasse ja Föderatsiooninõukogusse, teatas Riigiduuma kontrolli- ja reglemendikomisjoni aseesimees Valeri Ivanov.

USA ajakirjanikel keelatakse pääs Venemaa Riigiduumasse
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, nõudsid USA võimud novembris RT-lt enda arvelevõtmist välisagendina, mis oluliselt raskendas telekanali tööd. Vastuseks USA võimude selgelt ebasõbralikele sammudele vene meediakanalite suhtes võttis Venemaa Riigiduuma vastu peegelseaduse, mille kohaselt võidakse välismaised meediakanalid tunnistada välisagentideks, juhul kui neid rahastatakse välismaalt.

RT-lt võeti ära USA Kongressi akrediteeringud >>

Novembri lõpul tühistasid USA võimud, kasutades ära asjaolu, et RT sai välismaise meediaagendi staatuse, telekanali ajakirjanike akrediteeringud USA Kongressi. USA ajakirjanikel keelatakse samuti pääs Venemaa Riigiduumasse.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
poliitika, peegelseadus, ajakirjandus, meedialahingud, meedia, välisagent, Justiitsministeerium, USA, Venemaa

Peamised teemad