13:17 23. Märts 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Üheksa meediakanalit tunnistati Venemaal välisagentideks, illustratiivne foto

Üheksa meediakanalit tunnistati Venemaal välisagentideks

© Fotolia/ Mihajlo Maricic
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (143)
2910

Venemaa Föderatsiooni justiitsministeerium lülitas välisagentide nimekirja üheksa meediakanalit, nimistut laiendada praegu ei plaanita

TALLINN, 5. detsember — Sputnik. Välisagentideks Venemaal, nagu teatatakse valitsuse veebilehel, on tunnistatud Ameerika Hääl, Raadio Vabadus, telekanal Tänapäev (Настоящее время), samuti portaalid Idel.Realii (Idel.Реалии), Kavlaz.Realii (Кавказ.Реалии), Krõm Realii (Крым.Реали)", Vabadusraadio tatari-baškiiri operaatorteenistus Azatliq Radiosi, meediaprojektid Sibir.Realii (Сибирь.Реалии) ja Faktograaf (Фактограф).

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

Moskva: vastastikuse põhimõte ei tähenda sümmeetriat >>

Selle nimekirja laiendamist esialgu ei kavandata, teatas RIA Novostile Föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitsekomisjoni esimees Andrei Klimov. "Meie meetmed said täielikult peegelvastuseks Venemaa meediakanalite pitsitamisele USA-s ja kui midagi uut sealtpoolt ei toimu, ei ole meil põhjuseid seda nimekirja laiendada," lausus ta.

Kusjuures CNN- ja mitmeid teisi meediakanaleid, mida peeti välisagentide nimekirja lülitamise kandidaatideks, säärasteks ei tunnistata, märkis Klimov. Ta selgitas, et välisagentideks tunnistati ainult need "USA propagandakompaniid, mis tegutsevad siin võõrriikide raha eest ja teevad seda vene keeles."

Meedialahingud >>

"CNN ei ole propagandaettevõte ja teised meediakanalid – ei hakka neid nimetama, jäägu see nende südametunnistusele, kes neid eelnevalt selles kontekstis on maininud – ei satu samuti selle määratluse alla," lisas poliitik.

Välisagentide nimekirja sattunud meediakanalite ajakirjanikele suletakse sissepääs Riigiduumasse ja Föderatsiooninõukogusse, teatas Riigiduuma kontrolli- ja reglemendikomisjoni aseesimees Valeri Ivanov.

USA ajakirjanikel keelatakse pääs Venemaa Riigiduumasse
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, nõudsid USA võimud novembris RT-lt enda arvelevõtmist välisagendina, mis oluliselt raskendas telekanali tööd. Vastuseks USA võimude selgelt ebasõbralikele sammudele vene meediakanalite suhtes võttis Venemaa Riigiduuma vastu peegelseaduse, mille kohaselt võidakse välismaised meediakanalid tunnistada välisagentideks, juhul kui neid rahastatakse välismaalt.

RT-lt võeti ära USA Kongressi akrediteeringud >>

Novembri lõpul tühistasid USA võimud, kasutades ära asjaolu, et RT sai välismaise meediaagendi staatuse, telekanali ajakirjanike akrediteeringud USA Kongressi. USA ajakirjanikel keelatakse samuti pääs Venemaa Riigiduumasse.

Teema:
Meedialahingud (143)
Tagid:
poliitika, peegelseadus, ajakirjandus, meedialahingud, meedia, välisagent, Justiitsministeerium, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna

  Eesti peab näitama üles solidaarsust Ühendkuningriikidega ning saatma välja Eestis diplomaatilise kattevarju all töötavad Venemaa luurajad, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna.

  23
 • Pekingi vastus Washingtoni kaubandussõjale on karm, illustreeriv foto

  USA president Donald Trump allkirjastas neljapäeval meetmed, millega kehtestatakse 60 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele imporditollid. Hiina ei soovi kaubandussõdu, kuid on valmis vastasseisu korral USA-ga oma huvide eest seisma.

  50
 • Venemaa ja EL-i lipud

  Euroopa Liidu suursaadik Moskvas kutsutakse Brüsselisse konsultatsioonidele, ütles Hollandi peaminister Mark Rutte ööl vastu reedet EL-i tippkohtumiselt.

  16