16:22 18. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1530
  • RUB75.6506
Venemaa dessantvägi kasvatab soomuskihti, illustratiivne foto

Venemaa dessantvägi kasvatab soomuskihti

© Sputnik / Vitaliy Timkiv
Välisuudised
lühendatud link
11221

Sellest, millised uued "lelud" lähitulevikus Venemaa dessantväe käsutusse antakse, järgnevas RIA Novosti materjalis

Andrei Kots, RIA Novosti

Kaasaegne lahingutehnika, perspektiivsed langevarjusüsteemid, moderniseeritud laskurrelvastus ja varustus, uued struktuurid koosseisutabelites – kõik see ja muudki uuendused ootavad Venemaa õhudessantväge 2018. aastal ees. "Tiivuline jalavägi" muutub veelgi mobiilsemaks ja paremini kaitstuks, võetakse kasutusele uued luuremeetodid ja õpitakse kasutama elektronvõitlusvahendeid. Muudatused tulevad kõikides õhudessantväe väekoondistes, mille rahastamist, nagu ka moto-laskurväe rahastamist on 2018-29025 riikliku relvastusprogrammi raames oluliselt suurendatud.

Venemaa suurendab sõjalist potentsiaali läänepiiril >>

Lisatähis "Д"

Avalikest allikatest kättesaadava teabe kohaselt eraldatakse üldotstarbeliste relvaliikide (moto-laskur- ja õhudessantvägi) ümberrelvastamise vajadusteks eeloleva seitsme aasta jooksul üle nelja triljoni rubla üheksateistkümnest, mis on ette nähtud "Riikliku relvastusprogrammi 2025" rahastamiseks. Kaitseministri asetäitja Juri Borissov on juba korduvalt teatanud, et 2020. aastal peab uue relvastuse osakaal relvajõududes tõusma 70%-ni. Tiivulise jalaväes ollakse sellele tähisele juba üsna lähedal. Õhudessantvägede ülem kindralpolkovnik Andrei Serdjukov rääkis detsembri alul antud intervjuus väljaandele Krasnaja Zvezda, et kaasaegse ja moderniseeritud relvastuse osakaal talle alluvas relvaliigis on juba praegu 60%. 

Kahe viimase aasta jooksul on "dessantuura" saanud juurde neli pataljonikomplekti lahingusoomukeid БМД-4М ja soomustransportööre БТР-МДМ, kokku 120 ühikut. Aastaks 2020 saab selliseid masinaid dessantväes olema juba 300. Dessantväe suurtükivõimekust suurendatakse liikursuurtükkidega Sprut-СД, mille 125 mm suurtükid on võimelised hävitama isegi tanke. 2018. aastal on oodata 30 sellise liikursuurtüki saabumist.

Paralleelselt hakatakse relvastusest maha võtma БМД-1, БТР-Д ja kergeid liikursuurtükke Nona, mis on end viimaste aastakümnete relvakonfliktides hästi õigustanud, kuid on juba moraalselt vananenud ja füüsiliselt kulunud. Lisaks antakse dessantväele 2018. aastal üle 30 moderniseeritud remondi- ja evakuatsioonimasinat БРЭМ-Д, mis on ette nähtud vigastatud tehnika ja relvastuse taastamiseks otse lahinguväljal.

Soome ja Rootsi mõistavad Venemaa tähtsust Euroopa jaoks >>

Ei maksa unustada, et praktiliselt kõik dessantväes kasutatavatel soomusmasinatel on nimetuses lisatähis "Д", mis tähendab, et neil on langevarjudega teisaldamise võimekus. Spetsiaalselt sellise tehnika tarvis hakkavad 2018. aastal väeosadesse laekuma mitmekuplilised langevarjusüsteemid Bahtša-УПДС, mille abil on võimalik kiiresti, kuid samas ka täpselt ja ohutult maandada taevast maa peale langevaid mehitatud soomukeid БМД-4М, БТР-МДМ, soomusautosid Tigr ja Taifun. Dessantväelased ise võtavad kasutusele ümara kujuga langevarjud Д-10 ja juhitavad langevarjud Arbalet-2, mis on valmistatud "tiiva" põhimõttel.

Viimase abil võivad võitlejad liuelda õhus horisontaalkiirusega kuni 60 kn/h, mis on väga oluline luureüksustele. Tänaseks on kasutusel juba umbes 500 sellist langevarjusüsteemi. Lisaks on 2018. aastal kavandatud lõpetada dessantväelaste varustamine individuaalvarustusekomplektidega Ratnik, mis on optimeeritud spetsiaalselt dessantväelaste vajadusi silmas pidades.

© Ruptly .
Kaitseülikonnas naissõjaväelane läks läbi plahvatuste ja leekide

Hiljuti ilmusid dessantvägede väekoondistesse kuus tankiroodu tankidega Т-72Б3. Andrei Serdjukovi sõnul neid tugevdatakse 2018. aastal ja formeeritakse 76. (Pihkva) ja 7. (Novorossiisk) õhudessantdiviisides ja ühes õhudessant-ründebrigaadis ümber pataljonideks. Tanki ei ole langevarjuga loomulikult võimalik lennukilt alla heita, ta on selleks liialt raske, kuid raske soomustehnikaga allüksused on tõhusaks toeks jalastunult või soomukitel rünnakule minevatele dessantväelastele.

High-tec dessantväele

Üsna pea tulevad dessantväe koosseisu allüksused, mis on varustatud keeruliste ja kõrgtehnoloogiliste operatsioonide läbiviimiseks ettenähtud seadmetega. Nagu lubas kindralpolkovnik Andrei Serdjukov, formeeritakse kõikides õhudessantkoondistes erigrupid elektronvõitluse (EVV) ja droonide käitlemiseks. Esimesed EVV kompleksid on juba relvastusse võetud ja väeosades testitakse neid.

"Zapad 2017": hirmul on suured silmad >>

Teavet nende kohta pole palju. Kompleksid on moodulipõhised ja mõeldud raadiolaineid eetrisse andvate allikate väljapeilimiseks. Uus süsteem annab dessantväe põhijõududele teavet vaenlase objektide tegevuse kohta reaalajas ja mõningatel andmetel võimaldab raadiosidet ka maha suruda. Seega saavad dessantväelased täiendava võimekuse vaenlast ootamatult tabada.

Varem on Serdjukov teatanud veel ühest uuendusest — dessanteeritavast EVV kompleksist Lorandit-АД. See on monteeritud väikesele maasturile ja suudab efektiivselt summutada mistahes raadioseadmeid. Ülem rõhutas, et Lorandit võetakse relvastusse 2021. aastal.

Mis puutub droonidesse, siis kasutavad dessantväelased neid juba ammu, kuid spetsiaalseid droonide käitlemise allüksusi veel kõikides dessantväe väekoondistes ei ole. Vaatamata sellele kasvab drooniallüksuste arv pidevalt. Novembri alguses teatas kaitseministeeriumi pressiteenistus, et dessantvägi saab 20 mitmeotsatarbelist drooni Orlan, Eleron ja Tahion.

Nad kõik on varustatud vahetatavate moodulitega, mis võimaldavad gürostabiliseerivatel pöördplatvormidel soojusjälgimist, foto- ja videosalvestust, samuti registreerimisaparatuuriga. Need dessantväe lendavad silmad tõstavad luure efektiivsust ja aitavad korrigeerida suurtükituld.

Maailma äärmuslikumad sõjaväeharjutused >>

Õhudessantväe tegevuse automatiseeritud juhtimisest lahingus rääkis Andrei Serdjukov juba 1. augustil. Siis teatas ta, et 2018. aastal saab dessantvägi väeüksuste täiustatud automatiseeritud juhtimissüsteemi Kassiopeia-Д mis paikneb soomustransportööril БТР-МДМ Rakuška. Ühe masina meeskond on võimeline tagama dessantväeüksuste juhtimise teatud lahingutegevuse lõigus. Eeldatakse, et see tehnika võimaldab tõsta oluliselt taktikaliste andmete edastamist erinevaid kanaleid pidi, kaasa arvatud videoside ja erilise "sõjaväe interneti" kaudu.

Tagid:
relvastusprogramm, relvastus, luure, tehnika, sõjaline, soomuskiht, õhudessantvägi, õhuvägi, Venemaa

Peamised teemad