21:47 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Theresa May

Meedias spekuleeritakse atentaadikatsest Theresa May"le

© AP Photo / Stefan Rousseau
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

Briti vastuluureteenistus MI5 teatas üheksa terroriakti tõkestamisest käesoleva aasta jooksul

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Ajalehe The Independent teatel informeeris Briti vastuluureteenistus MI5 juht Andrew Parker, et julgeolekuteenistustel õnnestus tõkestada atentaadikatse peaminister Theresa Mayle.

Terroristi auto
© REUTERS / SERGIO PEREZ

Väljaandele teadaolevalt peeti Londonis ja Birminghamis möödunud nädalal korraldatud reidide käigus kinni kaks meest, kellele esitati terrorisüüdistus. Teatatakse, et rünnakut kavandanud islamistid kavatsesid õhkida peaministri residentsi paigutatud käekotiks maskeeritud pommi ja seejärel rünnata nugadega.

Londonis evakueeriti Oxford Circuse metroojaamast inimesed>>

Londoni politsei teatas teisipäeval, et 20-aastasele Londoni elanikule Naa"imur Zakariyah Rahman"ile ja 21-aastasele Birminghami elanikule Mohammed Aqib Imran"ile esitati süüdistused terroriakti ettevalmistamises. Scotland Yardis keelduti kinnitamast, et nende isikute kinnipidamine on seotud Mayle kavandatud atentaadiga. Independenti andmetel peavad Rahman ja Imran kolmapäeval astuma Westminstri kohtu ette.

Enne seda teatas Andrew Parker ministrite kabineti istungil üheksa terroriakti tõkestamisest käesoleva aasta jooksul.

London kehtestab kolmandat korda ajaloos kõrgeima terroriohu taseme>>

Sel aastal on Ühendkuningriigis toimunud viis terrorirünnakut.

Kõige suurem nendest leidis aset Ameerika laulja Ariana Grande kontserdil Manchesteris 22. mail, mille ohvriks langes 22 inimest, nende hulgas 12 last.

Tagid:
atentaat, MI5, Theresa May, Ühendkuningriik

Peamised teemad

 • Politoloog Armen Gasparjan

  Luues müüdi endast, kui verejanulise totalitaarse režiimi ohvrist, heitsid eestlased sellest välja kõik, mis neile ei meeldinud, uskudes siiralt, et see Venemaa elanikele härduspisarad silma toob, märgib politoloog Armen Gasparjan.

  49
 • EV100: ühe Eesti perekonna lugu, illustreeriv foto

  Alates 1963. aastast kirjeldatud sündmustes olen ise olnud osavõtja, varasemad on üles täheldatud sugulaste ja kokku puutunud isikute meenutuste põhjal, täheldab autor.

  21
 • Ametisolev Vene riigipea pälvis 18. märtsil presidendivalimistel võidu, kogudes 76,69% häältest

  Niisiis tahab USA president taas kord pöörata suhetes Moskvaga uue lehekülje. Kui ta just pole muutnud oma kavatsusi pärast terve aasta kestnud rünnakuid meedias ja tema "kahtlaste" Venemaa-sidemete uurimist, on põhjust oletada, et viib oma lubadused ellu.

  40