11:40 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
7621

Venemaa president Vladimir Putin kandideerib järgmise aasta presidendivalimistel uuesti riigipeaks

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Kolmapäeval palusid ajakirjanikud pressisekretäril kommenteerida kuuldusi sellest, et Putin võib juba täna teatada, et kandideerib uuesti riigipea ametikohale.

"President võib seda teha igal ajal, seetõttu tuleb iga päev valmis olla. Millal ta sellise otsuse langetab, ma ei tea, aga kuuldused käivad meil iga päeva kohta," ütles seepeale Peskov.

Vabatahtlikkuse liikumine Venemaal sai lõpuks oma pidupäeva
© Sputnik / Алексей Никольский

Endine CIA juht rääkis Putini mõjust Trump´ile>>

Putin ise jättis küsimuse tema võimalikust kandideerimisest uueks ametiajaks vastuseta, kuid lubas, et "tuleb aeg, siis räägime sel teemal."Kolmapäeval ütles Vladimir Putin, et ta otsustab üsna varsti, kas ta kandideerib järgmise aasta presidendivalimistel või mitte.

Putin ütles Moskvas toimunud noortele vabatahtlikele mõeldud üritusel, et võtab otsustamisel arvesse ka seda, kuivõrd suur avalik toetus sellel sammul on.

Riigipea küsis ka publikult, kas nemad toetaksid teda märtsikuistel valimistel. Osalejad vastasid suure aplausi ja teatasid kooris, et "jah".

Aeg tuli

Kolmapäeva õhtupoolikul tegi Putin kaua oodatud teadaande Nižni Novgorodis, kus ta osales kohaliku Gorki-nimelise autotehase 85. sünnipäeva pidustustel.

"Ma esitan oma kandidatuuri Venemaa Föderatsiooni presidendi ametikohale. Tundub, et paremat kohta ja võimalust sellest teatamiseks ei ole," ütles Putin ühe tehasetöötaja temaatilisele küsimusele vastates.

Venemaa järgmised korralised presidendivalimised toimuvad 18. märtsil 2018. aastal, valimiskampaania peab algama detsembris.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
valimised, president, Putin, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad