13:16 23. Märts 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Venemaa president Vladimir Putin noortele vabatahtlikele mõeldud üritusel

Putin kandideerib presidendivalimistel

© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (52)
6321

Venemaa president Vladimir Putin kandideerib järgmise aasta presidendivalimistel uuesti riigipeaks

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Kolmapäeval palusid ajakirjanikud pressisekretäril kommenteerida kuuldusi sellest, et Putin võib juba täna teatada, et kandideerib uuesti riigipea ametikohale.

"President võib seda teha igal ajal, seetõttu tuleb iga päev valmis olla. Millal ta sellise otsuse langetab, ma ei tea, aga kuuldused käivad meil iga päeva kohta," ütles seepeale Peskov.

Vabatahtlikkuse liikumine Venemaal sai lõpuks oma pidupäeva
© Sputnik / Алексей Никольский

Endine CIA juht rääkis Putini mõjust Trump´ile>>

Putin ise jättis küsimuse tema võimalikust kandideerimisest uueks ametiajaks vastuseta, kuid lubas, et "tuleb aeg, siis räägime sel teemal."Kolmapäeval ütles Vladimir Putin, et ta otsustab üsna varsti, kas ta kandideerib järgmise aasta presidendivalimistel või mitte.

Putin ütles Moskvas toimunud noortele vabatahtlikele mõeldud üritusel, et võtab otsustamisel arvesse ka seda, kuivõrd suur avalik toetus sellel sammul on.

Riigipea küsis ka publikult, kas nemad toetaksid teda märtsikuistel valimistel. Osalejad vastasid suure aplausi ja teatasid kooris, et "jah".

Aeg tuli

Kolmapäeva õhtupoolikul tegi Putin kaua oodatud teadaande Nižni Novgorodis, kus ta osales kohaliku Gorki-nimelise autotehase 85. sünnipäeva pidustustel.

"Ma esitan oma kandidatuuri Venemaa Föderatsiooni presidendi ametikohale. Tundub, et paremat kohta ja võimalust sellest teatamiseks ei ole," ütles Putin ühe tehasetöötaja temaatilisele küsimusele vastates.

Venemaa järgmised korralised presidendivalimised toimuvad 18. märtsil 2018. aastal, valimiskampaania peab algama detsembris.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (52)
Tagid:
valimised, president, Putin, Dmitri Peskov, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna

  Eesti peab näitama üles solidaarsust Ühendkuningriikidega ning saatma välja Eestis diplomaatilise kattevarju all töötavad Venemaa luurajad, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna.

  23
 • Pekingi vastus Washingtoni kaubandussõjale on karm, illustreeriv foto

  USA president Donald Trump allkirjastas neljapäeval meetmed, millega kehtestatakse 60 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele imporditollid. Hiina ei soovi kaubandussõdu, kuid on valmis vastasseisu korral USA-ga oma huvide eest seisma.

  50
 • Venemaa ja EL-i lipud

  Euroopa Liidu suursaadik Moskvas kutsutakse Brüsselisse konsultatsioonidele, ütles Hollandi peaminister Mark Rutte ööl vastu reedet EL-i tippkohtumiselt.

  16