02:27 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
4011

USA eriteenistused püüavad värvata vene ajakirjanikke, teatas briifingul Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi esindaja nimetas neis katseid "arvukateks ja mitmeastmelisteks", edastab RIA Novosti.

Zahharova meenutas juhtumit Venemaa ajakirjanikuga, kellele ameeriklaste eriteenistused tegid ettepaneku koostööd teha. Tema nime ja töökohta välisministeeriumi esindaja ei täpsustanud.

RT-lt võeti ära USA Kongressi akrediteeringud>>

Venemaa riigiduuma
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Tehti seda küllaltki korrektselt, samas avamata selle koostöö tõelist sisu, ja hiljem, olles saanud ühemõttelise keeldumise, üritati läheneda teisel viisil, nimelt altkäemaksu läbi, edasi mindi üle psühholoogilisele survestamisele ning seejärel — lihtlabaselt otseste ähvardusteni," lisas ta.

Zahharova sõnul tungisid eriteenistuste esindajad "isiklikku ruumi, sealhulgas töövälisel ajal, tegid analoogilisi lähenemiskatseid perekonnaliikmetele, nendele samadele inimestele, kes põhimõtteliselt ei ole üldse seotud ajakirjandusliku tegevusega."

Zahharova hurjutas USA Riigidepartemangu>>

"Antud juhul püstitame uuesti mitte ainult USA kolleegide, vaid ka kogu rahvusvahelise üldsuse ees küsimuse ennekuulmatust survest Venemaa meediakanalitele <…> Ameerika ühendriikide poolt," teatas ta.

Zahharova sõnul käib jutt muuhulgas RT-le esitatud nõudest registreerida end välisagendina.

Nagu diplomaat märkis, kui esitada küsimus ajakirjanike värbamiskatsetest Riigidepartemangus, "ütlevad nad, et neile pole vastavaist juhtumeist midagi teada." Seetõttu, jätkas ta, tõstatab selle küsimuse välisminister Sergei Lavrov neljapäeval Viinis toimuval kohtumisel USA riigisekretäri Rex Tillersoniga.

"Seetõttu rääkida sellest, et neil ei ole teavet ja nad seda ei kommenteeri, enam ei õnnestu," rõhutas Zahharova.

Ta tuletas meelde, et hiljuti külastas Venemaas OSCE esindaja meediavabaduse küsimustes Harlem Désir.

"Me tahaksime, et ta osutaks tähelepanu sellele lubamatule olukorrale ja teeks vastavad järeldused," lisas välisministeeriumi esindaja.

Veebruaris teatas Lavrov lakkamatutest Venemaa diplomaatide värbamiskatsetest nii Euroopas kui Ameerika Ühendriikides. 2016. aasta aprillis tegid USA eriteenistused koostööettepaneku Venemaa saatkonna nõunik-saadikule Washingtonis.

Venemaa president allkirjastas "välisagendi" seaduse>>

Hiljuti kandis USA justiitsministeerium telekanali RT America välisagentide nimekirja, meediaagentuuri Rossia Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan nentis, et valida oli välisagendina registreerumise või kriminaalasja vahel, ning õnnitles "ameerika sõnavabadust ja kõiki, kes sellesse veel usuvad."

Meedialahingud>>

Tagid:
värbamine, meedia, eriteenistus, Maria Zahharova, USA, Venemaa

Peamised teemad