13:18 23. Märts 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Kõigis meis on midagi Johnny Hallydayst. Me ei unusta ei tema nime ega tema häält, kirjutas Prantsusmaa president Emmanuel Macron Twitteris

Rahvuslik lein: Prantsusmaa valab pisaraid rokilegendi Johnny Hallyday surma pärast

© REUTERS / BENOIT TESSIER
Välisuudised
lühendatud link
3101

Kogu Prantsusmaa, kaasa arvatud valitsuse esindajad on leinas seoses rokilegendi ja noorsoo ebajumala Johnny Hallyday siitilmast lahkumisega

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Nagu kirjutab ajaleht Figaro, ei olnud Prantsusmaa president Emmanuel Macron unehõlmas, kui siseminister teatas talle muusiku surmast veidi enne ametlikku teadaannet, vahendab RIA Novosti.

"Kõigis meis on midagi Johnny Hallydayst. Me ei unusta ei tema nime ega tema häält," kirjutas Macron Twitteris, märkides, et kõik muusiku austajad "on pisarais".

Prantsusmaa meedia andmetel ei välista võimud üldrahvaliku hüvastijätutseremoonia korraldamise võimalust. Prantsusmaa kultuuriminister Françoise teatas samuti raadiojaama Europe 1 raadiosaates, et võib toimuda kohtumine muusiku perekonnaga, et "midagi korraldada".

"Ta oli sümbol, noorte iidol. Ma lõpetasin õpingud, kuulates teda," lausus Nyssen.

Nice´i linnapea Christian Estrosi kutsus elanikke täna kokku kogunema, et lauljale oma austust avaldada. „Nii nagu 66 miljonit prantslastki, leinan ma täna hommikul nooruse ebajumala manalassevarisemist," kirjutas Estrosi Twitteris.

Prantsusmaa endine president François Hollande teatas omakorda, et seoses muusiku surmaga "tunneb igaüks end täna veidi üksildasena."

Kuulus prantsuse laulja ja helilooja Johnny Hallyday suri 74 aasta vanuses. Rokkas võitles ligikaudu aasta kopsuvähiga. Varem oli meedia teatanud, et keemiaravi mõjus muusiku tervisele pigem negatiivselt ja tema olukord halvenes.

Johnny Hallyday (kodanikunimega Jean-Philippe Léo Smet) sündis 15. juunil 1943. aastal Pariisis. Oma karjääri jooksul sooritas ta üle 400 kontserditurnee, mis kogusid üle 15 miljoni kuulaja-vaataja. 2005. aastaks oli müüdud ligi 80 miljonit tema CD-d, 18 Hallyday albumit kujunesid plaatina-albumiks. Ta kirjutas ka palju šansoone ja filmimuusikat.

Tagid:
Johny Halliday, Emmanuel Macron, Prantsusmaa

Peamised teemad

 • Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna

  Eesti peab näitama üles solidaarsust Ühendkuningriikidega ning saatma välja Eestis diplomaatilise kattevarju all töötavad Venemaa luurajad, ütles riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Margus Tsahkna.

  23
 • Pekingi vastus Washingtoni kaubandussõjale on karm, illustreeriv foto

  USA president Donald Trump allkirjastas neljapäeval meetmed, millega kehtestatakse 60 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele imporditollid. Hiina ei soovi kaubandussõdu, kuid on valmis vastasseisu korral USA-ga oma huvide eest seisma.

  50
 • Venemaa ja EL-i lipud

  Euroopa Liidu suursaadik Moskvas kutsutakse Brüsselisse konsultatsioonidele, ütles Hollandi peaminister Mark Rutte ööl vastu reedet EL-i tippkohtumiselt.

  16