19:11 22. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Raadio Sputnik

USA-s ähvardati teist Sputniku raadiosaadete edastajat välisagendi staatusega

© Sputnik / MIROSLAV ROTARI
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (196)
26 0 0

USA justiitsministeerium hoiatas ameeriklaste ettevõtet Multicultural Radio Broadcasting Inc. (MRBI), mis vahendab AM-sagedustel Sputniku raadiosateid, võimalikust arvelevõtmisest välisagendina

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Sellest on ametkonnast MRBI advokaatidele adresseeritud ministeeriumi kirjas, mille koopia on saanud oma käsutusse RIA Novosti.

Ministeerium nõudis oma otsuse langetamiseks ettevõttelt ühtlasi täiendava teabe esitamist.

Zahharova teatas USA eriteenistuste katsetest värvata vene meediat>>

MRBI peab 30 päeva jooksul edastama dokumendid varade kohta, kirjeldama ettevõtte tavalise tööpäeva sisu ja rääkima teenustest, mida on Sputnikule või mis iganes teisele välismaisele organisatsioonile osutatud. Lisaks sellele tuleb saata justiitsministeeriumile MRBI ja Raadio Sputniku vahelise lepingu koopia.

Ametkond palus ka vastata tervele reale küsimustele näiteks saadete päritolu, toimetusepoolse sisukontrolli ja rahastamise kohta.

Nõutud teave peab aitama otsustada, "kas teie klient või teised pooled peavad registeerima end vastavalt välisagentide seadusele" (FARA), öeldakse dokumendis, millele on alla kirjutanud justiitsministeeriumi FARA registreerimisosakonna juhataja Heather Hunt.

Kirjas märgitakse, et raadiojaama Radio Sputnik saateid on edastanud Wahingtonis asuv raadiojaam WZHF 1390 AM, mis kuulub MRBI-le, Sputniku veebilehel aga ilmus artikkel „Me kõik kuulame Sputnikut: venelased vallutavad Washingtonis raadiojama 1390 AM".

Üheksa meediakanalit tunnistati Venemaal välisagentideks>>

MRBI võib osutuda teiseks Sputniku saateid USA-s edastavaks ettevõtteks, mille suhtes võidakse kohaldada välisagentide seadust. Vastavasse nimekirja on juba kantud FM-sagedustel saateid edastav Reston Translator.

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris RIA Novostile seda infot: "Muretsen tõsiselt perekonna pärast, kus ma elasin, kuni vahetuse alusel USA-s õppisin. Et viimati neidki välisagentideks ei kuulutataks."

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Илья Питалев

Sputnikult endalt, mis töötab koos paljude kompaniidega üle kogu maailma, Washington välisagendiks registreerumist nõudnud ei ole.

RT-lt võeti ära USA Kongressi akrediteeringud>>

Eelnevalt kandis USA välisagentide nimekirja RT. Uue staatuse tõttu jäid kanali ajakirjanikud ilma Kongressi akrediteeringustest. Vastuseks nendele sammudele võttis Venemaa vastu seaduse, mis näeb ette, et välismaised meediakanalid võidakse tunnistada välisagentideks, juhul kui neid rahastatakse välismaalt.

Justiitsministeerium on juba kandnud sellese registrisse üheksa meediakanalit, sealhulgas Ameerika Hääle, Raadio Vabaduse ja telekanali Tänapäev (Nastojaštšeje Vremja). Nende meediakanalite ajakirjanikele suleti sissepääs Foderatsiooninõukokku ja Riigiduumasse.

Meedialahingud>>

Teema:
Meedialahingud (196)
Tagid:
raadio, Sputnik, välisagent, USA

Peamised teemad