00:30 17. Detsember 2017
Tallinn+ 1°C
Kuula otse
Eesti päritoluga Anton Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik

Putini valimisstaabi etteotsa võib saada Anton Vaino

© Sputnik / Яна Лапикова
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putin kandideerib Venemaa presidendivalimistel (8)
2610

Vladimir Putini valimismeeskonda võivad hakata juhtima presidendi administratsiooni juht Anton Vaino või tema esimene asetäitja Sergei Kirijenko, kirjutab väljaanne "Kommersant"

TALLINN, 8. detsmber — Sputnik. Väljaandele selgitati presidendi administratsioonist, et valimismeeskonda ei ole veel moodustatud seetõttu ei ole veel määratud ka selle juhti, edastab RIA Novosti.

Putin määras Vaino oma administratsiooni juhiks >>

"Koguni kaks presidendi administratsioonile lähedal seisvat allikat kinnitasid väljaandele, et selleks võib saada vaid kaks inimest, kas presidendi administratsiooni ülem Anton Vaino või Sergei Kirijenko. Seejuures arutletakse ühe allika teatel praegu selle üle, et valimismeeskonnas peaksid olema kuraatorid ka erinevatele töösuundadele, näiteks majandus ja kodanikuühiskond," kirjutab ajaleht.

© Sputnik / Vladimir Rodionov

Eesti päritoluga Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik >>

Kirijenko ütles agentuurile RIA Novosti, et ei tea veel, kes ametisoleva presidendi valimisstaapi juhtima hakkab. Kremli administratsiooni endine juht, praegune presidendi eriesindaja looduskaitse, ökoloogia ja transpordi küsimustes Sergei Ivanov teatas samuti, et ei tea, kes Putini kampaania juhiks saab, kuid "kindlasti pole see tema".

Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov märkis, et valimisstaapi kui sellist veel ei ole.

Vladimir Putin tegi kaua oodatud teadaande >>

Reedel, Gorgi autotehase (GAZ) kollektiiviga kohtudes, teatas Putin oma otsusest kandideerida eelseisvatel presidendivalimistel uueks ametiajaks. Riigipea valimised toimuvad järgmise aasta märtsis, valimiskampaania peaks toimuma veebruaris.

Teema:
Vladimir Putin kandideerib Venemaa presidendivalimistel (8)

Samal teemal

Vaino vahetas välja Ivanovi Venemaa presidendi majandusnõukogus
Tagid:
presidendivalimised, valimised, valimisstaap, valimismeeskond, Vladimir Putin, Anton Vaino, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Infotehnoloogia ekspert ja portaali geenius.ee peatoimetaja Hendrik Roonemaa soovitab kõigil Eesti inimestel oma internetiparoolid kiiremas korras välja vahetada, sest reedel avalikustatud leke on arvatust märksa suurem.

  37
 • Vene dessant siseneb Krimmi, Illustreeriv foto

  2. detsembril 2017. aastal kuulutas õhudessantvägede ülem Andrei Serdjukov välja eraldi õhuvägede dessantpataljoni moodustamise Krimmis.

  44
 • Inna Zlidnis

  Eesti jalgpallikoondise ja Ungari jalgpalliklubi Ferencváros mängija Inna Zlidnis rääkis portaalile Sputnik Eesti naiste jalgpallist, Ungari köögi mõjust figuurile ja sellest, kas Budapesti linna tasub külastada.

  88