10:46 15. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus

Plahvatus New Yorgis: kahtlusalune on kinni peetud

© REUTERS /
Välisuudised
lühendatud link
1610

New Yorgi metroos Manhattanil Times Square´i lähedal plahvatas hommikuse tipptunni ajal inimese keha külge seotud torupomm, mis vigastas platvormil kahtlusalust ja veel üht inimest

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Sellest teatas tundmatuks jääda soovinud politseiametnik. Kannatanute vigastused ei ole eluohtlikud. Plahvatus vallandas paanika ja ulatusliku politseioperatsiooni metroos ja maa peal, liiklus metroos ja lähedalasuvas Port Authority bussijaamas oli oluliselt häiritud, vahendab Pealinn.

Politsei on 27-aastase Bangladeshist pärit kahtlusaluse kinni pidanud ning uurib juhtunut terrorirünnaku katsena. Arvatav toimepanija sai põletushaavu ja muid vigastusi.

"See on New York. Tegelikkus on selline, et me oleme sihtmärgiks paljudele, kes tahavad teha avalduse demokraatia, vabaduse vastu," ütles New Yorgi kuberner Andrew Cuomo.

"Tegemist oli terrorirünnaku katsega," lisas linnapea Bill de Blasio. "Tänu jumalale ei õnnestunud selle toimepanijal oma lõplikke eesmärke saavutada."

New Yorgi politsei teatas esmaspäeval, et nad on reageerimas teadetele, mille kohaselt leidsid Manhattanil asuvas bussiterminalis või metroopeatuses plahvatused, vahendas Sputnik Eesti.

New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus >>

"NYPD on reageerimas väljakutsetele, mis puudutavad tundmatu põhjusega plahvatust 42. tänaval ja 8. avenüül Manhattanil," kirjutas New Yorgi politsei Twitteris. "A, C ja E liine evakueeritakse praegu. Informatsioon on hetkel esialgne, täpsustame hiljem."

Autorünnak New Yorgis
© AP Photo / Craig Ruttle

Port Authority on USA suurim bussiterminal, mida kasutab aastas rohkem kui 65 miljonit reisijat.

New Yorgis Manhattanil sai oktoobri viimasel päeval kaheksa inimest surma rünnakus, kui sõiduk rammis kõnni- ja rattateel viibijaid, vahendas Sputnik Eesti.

Vahejuhtumis sai üle kümne inimese vigastada. Sõiduk, millele kahtlusalune otsa sõitis, oli koolibuss. Selles avariis sai vigastada kaks bussis olnud last ja kaks täiskasvanut.

New Yorgis surmas jalakäijaid ramminud autojuht kaheksa inimest >>

Politsei tulistas kahtlusalust ning võttis ta vahi alla. NBC telekanali poolt aluseks võetud allikate andmetel jättis mees sõidukisse kirja selle kohta, et sooritab tolle tünnaku ISIS*-e nimel.

Vahejuhtum leidis aset TriBeCa piirkonnas Chambersi ja West Streeti ümbruses.

*Venemaal ja mitmetes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
bussiterminal, plahvatus, kinnipidamine, kahtlustatav, politsei, Manhattan, New York, USA

Peamised teemad