02:52 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
6910

Neljapäeval, 14. detsembril leiab aset Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Pressikonverents algab Eesti aja järgi kell 11.

Moskvasse saabub enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat – nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad. Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Vladimir Putin tegi kaua oodatud teadaande>>

Peaministrina Putin pressikonverentse ei korraldanud, antud formaat taastati pärast tema valimist kolmandaks perioodiks presidendiametis 2012. aastal.

Kõige lühema kestusega oli riigipea esimene pressikonverents: see vältas 1 tunni ja 35 minutit. 2008. aastal, enne Putini siirdumist valitsusse, toimus tema kõige pikem pressikonverents – 4 tundi ja 40 minutit. Tookord vastas ta ka rekordilise hulga ajakirjanike – 80 inimese küsimustele.

Vladimir Putin kandideerib Venemaa presidendivalimistel>>

2016. aasta pressikonverents kestis 3 tundi ja 50 minutit. Putin vastas 47 ajakirjaniku küsimustele. Arvestades seda, et mõned meediaesindajad esitasid kaks või kolm küsimust, vastas president enam kui 70 küsimusele.

Esialgu toimusid pressikonverentsid Kremlis, kuid alates 2012. aastast on kohtumised ajakirjanikega toimunud Rahvusvahelises Kaubanduskeskuses.

Vladimir Putini kolm ametiaega presidendina>>

Üheks kõige sensatsioonilisemaks oli 2013. aasta pressikonverents. Siis teatas president ürituse lõpetamisel väljaande Life News ajakirjaniku küsimusele vastates otsusest Mihhail Hodorkovskile armu anda.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
pressikonverents, president, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad