06:47 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
48 0 0

Venemaa lähtub riigikaitsekulutuste tegemisel riigi julgeoleku tagamisest kahjustamata seejuures majandust, teatas Venemaa president

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Moskva ei saa endale lubada selliseid sõjalisi kulutusi, nagu Washington, kuid vahendid, mida Venemaa täna riigikaitse vajadusteks eraldab on täiesti piisavad kaitsevõime tagamiseks, teatas Venemaa president Vladimir Putin neljapäeval iga-aastasel pressikonverentsil.

Vastates küsimusele Venemaa kaitsekulutustest, ütles Putin, et 2018. aastal kulutab Venemaa sõjalisteks vajadusteks veidi üle 46 miljardi dollari, samal ajal kui USA võttis vastu seaduse sõjaliste kulutuste kohta summas 700 miljardit dollarit.

Putin kandideerib presidendivalimistel sõltumatu üksikkandidaadina>>

"Kas Venemaa saab endale lubada selliseid sõjalisi kulutusi (nagu USA — toim.)? Ei saa. Kuid meile piisab ka nendest 46 miljardist," — ütles ta.

Venemaa pöörab tähelepanu oma relvajõudude arendamisele ja suudab tagada oma julgeoleku ilma võidurelvastumisse sekkumata, rõhutas president.

"Me pühendame ka edaspidi vajalikku tähelepanu armee ja mereväe arendamisele, ilma et me sekkuks seejuures eelarvet lõhki ajavasse võidurelvastumisse," ütles Putin.

Venemaa lähtub riigikaitsekulutuste tegemisel riigi julgeoleku tagamisest kahjustamata seejuures majandust, teatas Venemaa president.

"Sõjalised kulutused on meil tasakaalustatud mitmete oluliste tingimustega. Esiteks: me peame tagama enda julgeoleku. Ja teiseks: peame tagama, et see ei kahjustaks majandust," ütles Putin, vastates küsimusele, kas sõjaliste kulutuste kasv ei too kaasa sotsiaalkulutuste vähendamist.

Eesti päritoluga Anton Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik
© Sputnik / Яна Лапикова

Venemaa presidendi Vladimir Putini suur pressikonverents>>

Täna toimub Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega.

Moskvasse saabus enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat — nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad.

Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Teema:
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
Tagid:
kaitsekulutused, pressikonverents, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad