12:49 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
20 0 0

Venemaa kontakte USA president Donald Trumpi esindajatega enne USA presidendivalimisi nimetas Putin tavaliseks maailmapraktikaks

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi tegevust ei pea hindama mitte tema, vaid Ameerika rahvas.

"President Trumpi töö hindaja ei ole mina, seda peab tegema tema valija, Ameerika rahvas," ütles Vladimir Putin pressikonverentsil.

Putini sõnul "näeme me objektiivselt mõningaid üsna tõsiseid saavutusi isegi selle lühikese aja jooksul, mis ta (Donald Trump) ametis on olnud."

Putin kandideerib presidendivalimistel sõltumatu üksikkandidaadina>>

"Vaadake turgusid, need on tõusnud. See näitab investorite usaldust USA majanduse vastu, see räägib sellest, et nad usaldavad tema tegevust selles valdkonnas," märkis Venemaa president.

Venemaa kontakte USA president Donald Trumpi esindajatega enne USA presidendivalimisi nimetas Putin tavaliseks maailmapraktikaks, kuid leiab seejuures, et USA-s on see omandanud spionaaži varjundi.

"Meie suursaadikut süüdistati selles, et ta kohtus kellegagi. See on ju ometi kogu maailmas levinud praktika, kus diplomaatilised esindajad ja isegi valitsuse liikmed kohtuvad kõikide kandidaatide ja nende meeskondadega, et arutada nendega mingeid küsimusi, arenguperspektiive, tahavad mõista, mida ühed või teised inimesed kavatsevad tegema hakata, kui nad võimule peaksid saama, kuidas sellele reageerima peaks. Mis selles siis nii üle mõistuse käivat on, ja miks see kõik peab selliseks spioonimaaniaks muutuma? " ütles president iga-aastasel pressikonverentsil.

Täna toimub Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega.

Venemaa presidendi Vladimir Putini suur pressikonverents>>

Moskvasse saabus enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat — nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad.

Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Teema:
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
Tagid:
pressikonverents, Donald Trump, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad