13:35 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
3520

Putin kommenteeris RT ja Sputnik ahistamist USA-s

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin ütles kommenteerides Ameerika poole tegevust telekanali RT ja agentuuri Sputnik suhtes, et seoses Washingtoni avaldustega nendest meediaväljaannetest lähtuvast ohtust tõusetub küsimus informatsioonivabadusest Ameerika Ühendriikides.

"Olukord, mis on seotud meie meediaväljaannetega RT ja Sputnik seal. Nende osakaal üldises infotulvas, võrreldes sellega, mida toodavad Ameerika globaalsed meediaväljaanded kogu maailmas ja meil Venemaal, on tühine. Ja see ohustab (Washingtoni – toim.). Kuid kuhu jääb siis informatsiooni levitamise vabadus — üks nurgakividest, millele tugineb kogu Ameerika demokraatia?" — ütles Putin neljapäeval toimunud pressikonverentsil.

Simonjan: Minu siiras kaastunne kõikidele ajakirjanikele>>

USA justiitsministeerium kandis RT America välisagentide nimekirja vastavalt 1938. aasta välisagentide seadusele (FARA), kusjuures paljude teiste välisriikide meediaväljaanded, nagu Briti BBC, Hiina CCTV, Prantsusmaa telekanal France 24, Saksamaa raadiojaam Deutsche Welle ei ole sellistena registreeritud. Hiljem võeti RT-lt välisagendi staatuse tõttu ära akrediteering USA Kongressis.

Venemaa presidendi Vladimir Putini suur pressikonverents>>

Lisaks sai teatavaks, et USA ringhäälinguettevõte Ameerika Multicultural Radio Broadcasting (MRBI), mis edastab raadio Sputnik saateid AM sagedusel, sai USA justiitsministeeriumilt hoiatuse, et ta võidakse registreerida "välisagendina" ja täiendava teabenõude selles küsimuses otsuse tegemiseks.

Meedialahingud>>

Täna toimub Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega.

Moskvasse saabus enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat — nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad.

Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Teema:
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
Tagid:
sõnavabadus, Sputnik, RT, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad