13:34 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
48 0 0

Venemaa ei lase oma territooriumil korduda Ukraina stsenaariumil, ütles Venemaa president Vladimir Putin neljapäeval toimunud iga-aastasel pressikonverentsil

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Presidendikandidaat Ksenja Sobtšak tuli pressikonverentsile plakatiga "kõikide vastu". Riigipea küsis, ega Ksenja ole ometi kõikide kohaletulnute vastu.

"Kas te olete siin ajakirjanikuna või tulite siia kui kandidaat?" – tundis riigipea huvi.

Sobtšak vastas, et ta on ajakirjanik ja esitas küsimuse Aleksei Navalnõi kohta, teatades, et " Venemaal opositsionäär olla tähendab, et sind kas tapetakse ära või pannakse istuma."

"Opositsioon peab välja tulema selge arusaadava positiivsete tegevuskavaga. Näete, te olete "kõikide vastu ". Aga mida te pakute?" küsis Putin.

Vladimir Putini suur pressikonverents
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Sobtšak kavatseb kandideerida presidendiks 2018. aastal, tema valimiseelset loosungit "Kõikide vastu" ei pidanud Putin ei positiivseks ega ka mitte olemasolevate probleemide lahendamist võimaldavaks tegevusprogrammiks.

"Ta lähete (valimistele) loosungiga "Kõikide vastu". Kas see on siis positiivne tegevuskava? Mida te pakute nende probleemide lahendamiseks, mida me täna arutame?" ütles ta pressikonverentsil.

Saakašvili kaheksakorruselise kortermaja katusel>>

"Siin juba esitati küsimus Ukraina kohta. Kas ta tahate, et ka meil jookseksid mööda väljakuid kümned sellised Saakašvilid. Need, keda te nimetasite – need on Saakašvili Venemaa versioonid. Kas te tõesti tahate, et ka meie liiguksime ühest Maidanist teise? Et meil toimuksid üksteise järel riigipöördekatsed?" ütles Putin, vastates ajakirjanik Ksenja Sobtšaki küsimusele opositsiooni konkurentsist eelseisvatel presidendivalimistel.

"Me oleme selle kõik juba läbi elanud. Kas te tahaksite seda kõike tagasi? Olen kindel, et valdav enamus Venemaa kodanikest seda ei taha ega lase sellel sündida," lisas president.

Ukraina SBU teatas Saakašvili kinnipidamisest>>

Järgmised presidendivalimised Venemaal toimuvad märtsis 2018, valimiskampaania peaks algama juba detsembris.

Vladimir Putini suur pressikonverents
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Täna toimub Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega

Moskvasse saabus enam kui 1 500 meediaväljaannete esindajat — nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist. Oma küsimuse saavad esitada piirkondade meediaväljaannete esindajad.

Sputnikut esindab pressikonverentsil Valgevene Sputniku peatoimetaja Olesja Lutšaninova.

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Teema:
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
Tagid:
pressikonverents, Ksenija Sobtšak, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad