12:42 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
4020

Neljapäeval, 14. detsembril toimus Vladimir Putini traditsiooniline jõulueelne kohtumine ajakirjanikega

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Vladimir Putin korraldas suure pressikonverentsil 13. korda. Venemaa presidendi kohtumine ajakirjanikega kestis peaaegu neli tundi.

Vladimir Putin õnnitles kohalviibijaid uue aasta saabumise puhul ja palus ajakirjanikke mitte pahandada, et kõik ei saanud oma küsimusi esitada.

"Ära olge, palun, minu peale pahased. Õnnitlen teid kõiki saabuva uue aasta puhul. Aeg on tõepoolest lõpetama hakata. Kui väga ma ka ei tahaks teiega rääkida ja toimuva üle arutleda, ma tõesti väga tahaks, kuid ärge olge pahased, püüame teiega veel mingis formaadis kohtuda. Õnnitlen teid kõiki uue aastat saabumise puhul, soovin kõike paremat, õnne teile kõigile ja teie lähedastele ja häid jõule neile, kes neid tähistavad, " ütles Putin ja lahkus saalist.

Vladimir Putini suur pressikonverents
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pressikonverentsil osales enam kui 1500 meediaväljaannete esindajat – nii Venemaalt kui ka välisriikidest sealhulgas Eestist.

Vladimir Putini suur pressikonverents>>

Iga-aastase pressikonverentsi Venemaa ja välisriikide ajakirjanikele viib Vladimir Putin läbi alates 2001. aastast, oma esimesest presidendiajast peale.

Peaministrina Putin pressikonverentse ei korraldanud, antud formaat taastati pärast tema valimist kolmandaks perioodiks presidendiametis 2012. aastal.

Kõige lühema kestusega oli riigipea esimene pressikonverents: see vältas 1 tunni ja 35 minutit. 2008. aastal, enne Putini siirdumist valitsusse, toimus tema kõige pikem pressikonverents – 4 tundi ja 40 minutit. Tookord vastas ta ka rekordilise hulga ajakirjanike – 80 inimese küsimustele.

Presidendikandidaat Ksenja Sobtšak tuli pressikonverentsile plakatiga kõikide vastu
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

2016. aasta pressikonverents kestis 3 tundi ja 50 minutit. Putin vastas 47 ajakirjaniku küsimustele. Arvestades seda, et mõned meediaesindajad esitasid kaks või kolm küsimust, vastas president enam kui 70 küsimusele.

Esialgu toimusid pressikonverentsid Kremlis, kuid alates 2012. aastast on kohtumised ajakirjanikega toimunud Rahvusvahelises Kaubanduskeskuses.

Üheks kõige sensatsioonilisemaks oli 2013. aasta pressikonverents. Siis teatas president ürituse lõpetamisel väljaande Life News ajakirjaniku küsimusele vastates otsusest Mihhail Hodorkovskile armu anda.

Teema:
Vladimir Putini suur pressikonverents (10)
Tagid:
pressikonverents, Vladimir Putin, Moskva, Venemaa

Peamised teemad