19:36 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
1510

USA president Donald Trump kinnitas pühapäeval, et ta ei kaalu eriprokurör Robert Muelleri tagandamist, kes uurib Venemaa võimalikku sekkumist eelmisel aastal presidendivalimistesse

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Trump naasis pühapäeval Camp Davidist Valgesse Majja. "Ei, ma ei tee seda," ütles Trump vastuseks ajakirjanike küsimusele, kas ta kaalub Muelleri tagandamise protsessi algatamist, vahendas ERR.

Cohen: USA tahab kuulutada igasugused sidemed Venemaaga ebaseaduslikeks >>

Ta siiski kommenteeris konservatiivide kasvavat kriitikat Muelleri sammu vastu saada ligipääs tuhandetele e-kirjadele, mida Trumpi ametnikud saatsid ja said enne tema administratsiooni ametisseastumist.

Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump
© Sputnik / Михаил Климентьев

"On üsna kurb vaadata, et minu inimesed on sellest väga ärritatud," ütles Trump. "Ma ei suuda ette kujutada, et seal [kirjades] oleks midagi, ausalt. Kuna, nagu me oleme öelnud, mingit kokkumängu ei ole," ütles Trump.

USA teeb kõik selleks, et kuulutada igasugused sidemed Venemaaga seadusevastasteks, leiab Ameerika Ühendriikide professor, Venemaa küsimuste spetsialist Stephen Cohen, vahendas Spuntik Eesti möödunud nädalal.

John Batchelori jutusaates juhtis ta tähelepanu sellele, et niinimetatud Russiangate´i — Donald Trumpi või tema lähikonna oletatavate Venemaa-sidemete skandaali — raames kiusab eriprokurör Robert Mueller koos oma abilistega inimesi taga hoopiski mitte kuritegelike sidemete eest Venemaaga.

Enamike ameeriklaste arvates üritab USA president Donald Trump takistada juurdlusi, milles uuritakse Venemaa tegemisi USA presidendivalimistel ning väidetavaid seoseid Trumpi kampaania ja Moskva vahel, vahendas Spuntik Eesti möödunud nädalal.

Küsitlusest selgub, et kuigi ameeriklased on rohkem mures tervishoiu ja majanduse pärast, pole paljud rahul viisiga, kuidas Trump Venemaa tegemisi uurivate juurdlustega ümber käib.

Flynn tunnistas end valetamises süüdi >>

Trump teatas suve lõpus, et demokraatide teooria tema kokkumängust Venemaaga on USA jaoks alandav. "See on võltslugu, mis on alandav meile kõigile, meie riigile ja põhiseadusele," ütles Trump rahvaga kohtumisel Lääne-Virginias, mis kanti üle USA telekanalites.

Tagid:
tagandamine, juurdlus, Valge Maja, Robert Mueller, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad