01:24 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Välisuudised
lühendatud link
7110

RIA Novosti teatel nimetas Venemaa Riigiduuma riigikaitsekomisjoni aseesimees Andrei Krassov teadet Soome luureasutuse väidetavat Venemaa relvajõudude jälgimist ootamatuks

TALLINN, 18. detsember – Sputnik. Helsingin Sanomat avaldas laupäeval mahuka materjali Soome salapaigast, riigi keskosas asuvast Tikkakoski luureobjektist, mis väidetavalt tegeleb endise Leningradi sõjaväeringkonna territooriumil paiknevate Venemaa relvajõudude järele luuramisega.

NATO
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Soomes tuli avalikuks Venemaa väeüksuste salajane jälgimine >>

"Seda teavet tuleb kontrollida… kas see on tõesti nii. Nagunii me ütleme iga kord, et oleme valmis heanaaberlikke suhteid üles ehitama. Kellelt iganes, kuid meie Soome kolleegidelt, kui see teave kinnitust leiab, (ei oleks seda oodanud — toim.). Ausalt öeldes, väga ootamatu käik," ütles Krassov agentuurile RIA Novosti.

Duumasaadiku arvates annab käesolev juhtum tunnisust sellest, et Venemaa sõjaliste objektide ja väeüksuste jälgimine toimub mitte ainult NATO blokki kuuluvates, vaid sinna mittekuuluvates riikides, kes positsioneerivad end "neutraalsena".

Soome ei tunne Venemaa poolt ohtu >>

Krassov mainis, et globaalne raketitõrjesüsteem, mis on väidetavalt loodud vastuseks Iraani tuumaprobleemile, paikneb jätkuvalt Poolas ja Rumeenias, ja Baltimaadesse, Poola, Saksamaale ja teistesse Venemaa naaberriikidesse paigutatakse täiendavaid väeüksusi.

"See (teave Soome luureobjekti kohta – toim.) sunnib taas kord rääkima, et meie piiride vastas on koondatud väga palju vägesid," ütles duumasaadik.

Soome ja Rootsi mõistavad Venemaa tähtsust Euroopa jaoks >>

"Venemaa ei kavatse kedagi rünnata. Venemaa ei pööranud pikka aega (tähelepanu — toim.) oma relvajõudude arendamisele ega selle sõjalisele väljaõppele. Ja kui me seda (sõjalist väljaõpet — toim.) nüüd teeme, siis me ütleme, et me teeme seda oma riigi huvides, meie relvajõudude lahinguvõime suurendamise huvides ja meie riigi ning meie kodanike turvalisuse tõstmiseks," rõhutas Krassov.

Tagid:
kommentaar, jälgimine, salajane, lekkimine, Helsingin Sanomat, NATO, luurekeskus, Riigiduuma, Andrei Krassov, Leningrad, Tikkakoski, Venemaa, Soome

Peamised teemad