04:09 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3110

Prantsuskeelse telekanali RT France käivitamine näitab, et Prantsusmaal on arvestatav nõudlus Venemaa kohta käiva teabe järele, teatas senaator Aleksei Puškov intervjuus telekanalile RT

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Esmaspäeval alustas Pariisi äärelinnas Boulogne-Billancourt'is tööd uus uudiste telekanal RT France. Uus kanal hakkab edastama jutusaateid, intervjuusid, teledebatte ja omatoodetud dokumentaalfilme, edastab RIA Novosti.

Maailma avalikkus on toetanud RT-d ja Sputnikut Google´i vastu >>

Kanal levib Prantsusmaal, Belgias, Šveitsis, Kanadas ja Magribi riikides (Maroko, Alžeeria, Tuneesia, Liibüa, Mauritaania ja Lääne-Sahara – toim.). RT France kollektiiviga on juba liitunud prantsuse ajakirjanikud ja ühiskonnategelased.

Parlamendiliikme sõnul on RT uue uudistekanali käivitamine tingitud auditooriumi olemasolust, "kes on valmis vastu võtma seda informatsiooni ja neid seisukohti, mida see kanal tahab vaatajani tuua".

"Seepärast tähendab telekanali käivitamine antud juhul seda, et Prantsusmaal on nõudlust Venemaa kohta käiva teabe järele, mis ei pruugi kokku langeda peavoolumeediaks nimetatavas, see tähendab juba järeleproovitud ja heaks kiidetud meedias esitatavaga," ütles Puškov.

Moskva: vastastikuse põhimõte ei tähenda sümmeetriat >>

Senaatori arvates on RT France'l Prantsusmaal tänu intellektuaalsetele lugejatele ja Prantsuse meedia eripäradele head perspektiivid.

"Prantsusmaal hinnatakse intellektuaalset mitmekesisust ja intellektuaalse mitmekesisuse järele on endiselt olemas teatud nõudlus," ütles Puškov lõpetuseks.

Prantsusmaal oodatakse, et Putini visiit muudab Venemaa ja lääneriikide suhteid >>

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
ajakirjandus, telekanal, meedia, RT France, RT, Venemaa, Prantsusmaa

Peamised teemad