15:41 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
1901

USA-s Washingtoni osariigis rööbastelt maha sõitnud Amtraki reisirongi kiirus oli kurvis 80 miili tunnis (130 km/h), kuigi lubatud oli vaid 30 miili tunnis, selgus rongi mootoriandmetest

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. Võimude teatel sai surma kolm inimest ning 72 inimest viidi haiglasse. Mitme vigastatu seisund on kriitiline, vahendas ERR.

Võimude kinnitusel on kõik vagunid läbi otsitud, kuid hukkunute arvu tõus pole siiski välistatud. Rahvusliku transpordiohutuse nõukogu (NTSB) teatas, et uurijad jõudsid esmaspäeva õhtul sündmuskohale ning viibivad seal umbes nädala või kümme päeva.

Washingtoni osariigis paiskus reisirong raudteesillalt alla >>

USA-s Washingtoni osariigis paiskus kohaliku aja järgi esmaspäeva hommikul sillal asuvatelt rööbastelt maha Amtraki reisirong, vahendas Sputnik Eesti eile. Osa reisirongi vaguneid kukkus silla all kulgevale maanteele.

Õnnetus leidis aset kohaliku aja järgi kell 7.30, natuke aega pärast DuPont'i linnast möödumist. Nimetatud reisirong sõidab Portlandi ja Seattle'i vahel ning õnnetus toimus esimesel päeval, kui Tacoma ja Olympia vahelisel lõigul oli võetud kasutusele uued rööpad, mis pidid sõidukiirust tõstma ja reisiaega vähendama.

Amtraki teatel oli reisirongis 78 reisijat ja viis töötajat.

Tagid:
kiirus, hukkunud, õnnetus, reisirong, rong, politsei, Washington, USA

Peamised teemad