16:28 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.1034
  • RUB88.1385
Välisuudised
lühendatud link
38 0 0

Euroopa Komisjon toetab tänavustest paduvihmadest kahju saanud Leedu talunikke 9,2 miljoni euroga, teatas Komisjoni delegatsioon Leedus

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Augustist oktoobrini väldanud paduvihmad kahjustasid Leedu tänavust viljasaaki, eriti kannatasid Ida-Leedu põllumehed, vahendas ERR.

Toetus on osa 15 miljoni eurosest abipaketist Baltimaadele ja Soomele. Riikidel on lubatud anda veel lisatoetust saadud abi summa ulatuses. Toetust võib maksta kuni 2018. aasta septembrini.

Euroopa Komisjon ei kavatse seoses "munade kriisiga" farmereid toetada >>

Leedu valitsuse hinnangul võisid Leedu põllumehed saada kahju ligi 40 miljoni euro ulatuses, samas kui põllumeeste hinnangul on kahjud veelgi suuremad.

Saagikoristuse algus hilines ebasoodsa ilma tõttu, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Тимкив

Läti talunikele eraldas Komisjon 3,5 miljonit eurot abi.

Soome põllumeestele pakutakse hingeabi

Soomes läbi viidud uuringu kohaselt on sajad põllumehed kaalunud enesetappu, vahendas Sputnik Eesti viitega portaalile Eestinen oktoobris.

Rahvasaadik Kaj Turunen väitis, et põllumeeste enesetapud on käesoleval aastal suurenenud ja sel on tõsi taga. Täpseid numbreid ei avaldata, aga teateid on tulnud paljude enesetappude ja enesetapukatsete kohta.

Mõnes kohas on probleemid nii suured, et enesetapp tundub olevat ainus lahendus. Põllumeestel on nii palju hirmu, ahastust ja enese vihkamist, millega ei suudeta enam toime tulla, kirjutas portaal Eestinen oktoobris.

Riik ja põllumehed asuvad arutama kriisitoetuse jaotust >>

Probleemide leevendamiseks on Soomes hakatud põllumeestele pakkuma hingeabi. Projekti maht on miljon eurot.

Tagid:
majandus, põllumajandus, viljasaak, saak, paduvihmad, toetus, talunik, Euroopa Komisjon, Leedu

Peamised teemad