08:02 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
6721

Austraalia julgeolekujõud konfiskeerisid riigi lääneosa sadamas 1,2 tonni metamfetamiini ja pidasid kinni kaheksa austraallast, teatas politsei

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Võimude hinnangul Hiinast tulnud väikelaev Valkoista saabus Geraldtoni sadamasse uimastid pardal neljapäeva hommikul. Smugeldajad laadisid uimastid ühte valgesse tellitud kaubikusse, pärast mida sekkusid sündmuskohal julgeolekujõud, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Soome politsei paljastas suure amfetamiinitehase >>

Kaheksast austraallasest kolm peeti kinni kaubikus, kolm laeval ja kaks Perthis asuvas hotellis. Neid süüdistatakse keelatud uimastite kaubanduslikus koguses importimises ja omamises ning neid ähvardab eluaegne vangistus.

Haaranguga lõppes kuus kuud kestnud uurimine ning Austraalia föderaalpolitsei asejuhi Leanne Close'i sõnul on võrgustiku juhid kinni peetud.

Close'i sõnul on konfiskeeritud koguse tänavahind umbes miljard Austraalia dollarit (651 miljonit eurot) ning kinnipeetud kavatsesid uimastid maha müüa riigi idarannikul.

Austraalia tarbib maailmas inimese kohta enim metamfetamiini, riik on aina suurem uimastismugeldajate sihtkoht ning metamfetamiini tänavahind tõuseb.

Austraalia kuritegevuskomisjoni raport kirjutas 2015. aastal, et kui Hiinas saab grammi metamfetamiini 80 USA dollari (68 euro) eest, siis Austraalia umbes 270 000 aktiivset tarbijat peavad sama koguse eest välja käima 500 USA dollarit (422 eurot).

Postiga saadetud narkoainete avastamine on plahvatuslikult kasvanud, illustratiivne foto
© Fotolia / RioPatuca Images

Lohusalu rannast leitud pakid sisaldasid kokaiini >>

Palju Austraaliasse jõudvast metamfetamiinist tuleb Hiinast ning niinimetatud Kuldsest Kolmnurgast, kus kohtuvad Birma, Tai ja Laose piir.

Austraalia peab riiki jõudva metamfetamiini valmistamiseks vajalike kemikaalide suurimateks tootjariikideks Hiinat ja Indiat ning lõpptoote peamisteks tootjariikideks Hiinat ja Birmat.

Austraalias konfiskeeritud metamfetamiini senine rekordkogus oli 903 kilogrammi ja see leiti tänavu Melbourne'i linnast.´

Metamfetamiin (ka N-Metüülamfetamiin, Pervitin) on amfetamiini teisend, mille mõju on kiirem ja tugevam kui amfetamiinil. See on ohtlik uimasti, mis tekitab tugevat sõltuvust.

Tagid:
kinnipidamine, uimasti, konfiskeerimine, amfetamiin, metamfetamiin, narkootikum, politsei, Austraalia

Peamised teemad