01:55 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
5120

Ukraina president Petro Porošenko mõjub Ukrainale nagu õlu, millest Ukrainal on tugev pohmell, on kindel endine Georgia president ja Odessa kuberner Mihhail Saakašvili

TALLINN, 19. detsember – Sputnik. Saakašvili rääkis sellest telekanali NewsOne programmis "Suur õhtu", vahendab RIA Novosti.

"Me kõik teadsime, et Janukovitš on bandiit. Alkoholi on mitmesugust. On olemas viski. Kui juua viskit või viina, siis inimese organism mobiliseerub, keha kaitsevõime tugevneb, sest organism teadvustab, et see on mürk. Teate, milline on kõige ohtlikum alkohol? Õlu. Kui juua õlut, mille kangus on kõigest 12 kraadi, siis peab organism seda toiduks ja tahab seda üha rohkem ja rohkem. Janukovitš mõjuski Ukrainale nagu viin, viski või mingi peedivein. Porošenko on aga õlu," ütles Saakašvili.

Saakašvili katusel: endine Odessa kuberner nabiti taas kinni >>

Odessa ekskuberner märkis, et õllejoomisele järgnev pohmell on kõige hullem. Saakašvili sõnul mürgitab Porošenko oma retoorikas rahvuslike loosungite kasutamisega Ukraina organismi.

Kaklus Ukraina piiril: kuidas Saakašvili Ukraiunasse läbi murdis >>

Ukrainas on Saakašvili suhtes alustatud kriminaalmenetlus kuritegelike organisatsioonide liikmetele kaasabi osutamise ja nende kuritegeliku tegevuse varjamise kohta. Võimud proovisid teda vahistada, kuid opositsiooni esindajad võitlesid ta õiguskaitsjatelt tagasi.

Михаил Саакашвили после освобождения его сторонниками в центре Киева 5 декабря 2017 года
© REUTERS / GLEB GARANICH
Võimud proovisid Saakašvili vahistada, kuid opositsiooni esindajad võitlesid ta õiguskaitsjatelt tagasi

Hiljem peeti Saakašvili uuesti kinni, kuid kohus keeldus teda koduaresti panema. Georgia endisele presidendile võidakse talle süüks arvatava seadusesätte järgi mõista viie kuni kümne aasta pikkune vangistus.

Tagid:
poliitika, õlu, alkohol, Viktor Janukovitš, Mihhail Saakašvili, Petro Porošenko, Gruusia, Ukraina

Peamised teemad