13:04 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
5010

Prantsusmaa sõdurid ja korrakaitsjad hakkavad julgeolekut tagama jõuluturgude, ostukeskuste, pühakodade, ühistranspordi ja turismiatraktsioonide lähistel

TALLINN, 24. detsember — Sputnik. Seoses jätkuvalt kõrge terroriohuga mobiliseeriti 97 000 julgeolekutöötajat pühapäevaks ja esmaspäevaks, teatas Prantsuse siseministeerium avalduses, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Prantsusmaal ja Šveitsis vahistati kümme terrorikahtlusalust >>

Lisajõud saadeti pühakodade lähistele ka juudipüha hanuka ajal varem detsembris. Samuti täiendatakse politseinike ridu õigeusu kiriku jõulude ajal jaanuaris.

Aastatel 2015-2016 hukkus Prantsusmaal terrorirünnakutes üle 200 inimese.

Prantsusmaal ja Šveitsis vahistati ühise terrorismivastase operatsiooni käigus kümme kahtlusalust, vahendas Sputnik Eesti novembris.

Pariisi lähistel sõitis augustis sõdurite sekka auto, kuus sõdurit sai viga. Prantsuse politsei vahistas autorünnakuga seoses kahtlustatava.

Prantsusmaal nurjati terrorirünnak >>

Pariisis Champs-Élysées' avenüül leidis juunikuus pärastlõunal aset intsident, mille käigus rammis auto politseibussi. Auto plahvatas pärast kokkupõrget põlema ning väidetav ründaja suri. Võimude sõnul olid autos tulirelvad ja lõhkeained, mis võisid olla ka plahvatuse põhjuseks.

Vanalinn saab kaitsetõkked kaubikurünnakute vastu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Euroopa agentuur Europol teatas möödunud aasta lõpus, et ЕL-i riikides viibib mitukümmend IS-i ettevalmistusega sõdalast, kes on valmis sooritama tapatalguid kõige rahvarohkemates avalikes paikades.

„Vastusterrorism" — ehk on see Euroopa võimalik tulevik >>

Agentuur eeldab, et EL-i riikides võib viibida mitukümmend islamisõdalast, kes on suutelised ette valmistama ja täide viima kallaletunge eurooplastele.

Eriti suurt ohtu aga kujutavad endast ettearvamatud rünnakud üksiküritajate, IS-i salajaste ja fanaatiliste toetajate poolt, kes ei ole terroristidega organisatsiooniliselt kuidagi seotud.

Europol nendib, et aina enamatel juhtudel on terrorirünnakute sihtmärgid valitud ilma mingi sümboolset tähendust silmas pidamata — ja ohvriteks võivad osutuda mitte ainult politseinikud või sõjaväelased, vaid ka kõige tavalisemad reakodanikud.

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus eile EL julgeolekuvoliniku Julian Kingiga
© Sputnik / Вадим Анцупов

Islamisõdalaste ülesanne seisneb selles, et tappa võimalikult palju inimesi sellises kohas, kus terroriakt pälvib kõige enamal määral meedia tähelepanu.

Ekspert: kuidas võidelda terrorismiga >>

Sellest vaatenurgast lähtuvalt jäävad sõdalaste jaoks muidugi eelistatumaiks sihtmärkideks EL-i kõige suuremad ja tegusamad riigid — Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, Holland ja Suurbritannia.

Tagid:
turism, ühiskond, ühistransport, julgeolek, terrorism, jõulud, ostukeskus, jõuluturg, politsei, Prantsusmaa

Peamised teemad