18:12 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
24 0 0

USA ja Hiina leppisid kokku "kuuma liini" avamises infovahetuseks seoses keerulise olukorraga Korea poolsaarel

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. USA ja Hiina vahetavad infot Põhja-Korea vastu suunatud sanktsioonide elluviimise kohta ja üldisest olukorrast Korea poolsaarel, teatab ERR viitega Lõuna-Korea ajalehele JoongAng Daily.

Sidekanal luuakse kahe riigi sõjaliste struktuuride vahel. See võimaldab Washingtonil ja Pekingil pidada otseühendust ka kriisi võimaliku süvenemise korral.

USA kaitseminiser Jim Mattis hoiatas eelmisel nädalal, et Korea poolsaare kohale kogunevad äikesepilved ning Korea kriisi suhtes ei ole põhjust optimistlikult mõelda, lisas leht.

Pinged Korea poolsaarel on maailma ohtlikuim julgeolekuküsimus>>

Teisipäeval tuli teave, et Põhja-Korea valmistub satelliiti orbiidile saatma. Vaatlejad on aga hoiatanud, et Põhja-Korea režiimi kosmoseprogramm on vaid kattevari relvakatsetustele.

USA esindajatekoda kiitis ülekaalukalt heaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid
© Sputnik / Игорь Михалев

Soul jätkab Põhja-Korea tegevuse tähelepanelikku jälgimist võimalike provokatsioonide suhtes, milleks on ka kaugmaaraketi katsetamine satelliidistardi sildi all.

Lõuna-Korea ametiisikud väidavad, et hetkel ei ole näha midagi erakorralist, kuid Soul jätkab Põhja-Korea tegevuse tähelepanelikku jälgimist võimalike provokatsioonide suhtes.

"Õitsva kindluse" maa ehk kuidas Põhja-Korea kangust juurde keeras>>

Põhja-Korea võimud rõhutavad, et Pyongyangil on õigus oma kosmosetehnoloogiat arendada.

Tagid:
James Mattis, Hiina, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad