22:17 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
47 0 0

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu teatas, et Venemaa on alustanud ettevalmistusi alaliseks kohalolekuks Süürias

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Tema sõnul on vägede ülemjuhataja heaks kiitnud Tartusi ja Hmeimini sõjaväebaaside struktuuri, edastas ERR.

Nagu kirjutas varem Sputnik Eesti andis Vladimir Putin korralduse tuua Süüriast tagasi suurem osa Venemaa sõjalisest kontingendist. Selle avalduse tegi president esinedes detsembri alguses Venemaa sõjaväelastele Khmeimimi õhuväebaasis.

Putini sõnul purustasid Venemaa relvajõud koos Süüria armeega veidi rohkem kui kahe ja poole aasta jooksul "maailma terrorismi kõige lahinguvõimelisema rahvusvaheliste terroristide grupeeringu".

© Sputnik
Putin andis käsu alustada Vene väeüksuste väljaviimist Süüriast.

 

Ta rõhutas, et relvajõud ja sõjatööstuskompleksi ettevõtted näitasid armee ja laevastiku väeosade ja väekoondiste kasvavat võimsust ja isikkoosseisu suurepärast väljaõpet.

"Lendurid, meremehed, erioperatsioonide üksused, luure, juhtimis-, toetus- ja sõjaväepolitsei üksused, meditsiiniteenistus, pioneerid, ja Süüria armee üksustes tegutsenud sõjalised nõunikud demonstreerisid venelase ja vene sõduri parimaid omadusi," rõhutas Putin, esinedes lennubaasil Hmeimim.

Esmaspäeval Venemaa parlamendiliikmetega kohtudes ütles Putin, et Venemaal on Süürias kaks baasi ja kindlasti jätkatakse võitlust terrorismiga, vajadusel ka Süüria territooriumil.

Šoigu sõnul varustatakse Hmeimimi õhubaas moodsa S-400 õhutõrjesüsteemiga, Tartusi mereväebaasis on tiibrakettidega varustatud rannakaitsesüsteem Bastion.

Tagid:
Hmeimim, Vladimir Putin, Sergei Šoigu, Süüria, Venemaa

Peamised teemad