16:41 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
2510

Soome politsei liiklusturvalisuse ülem Dennis Pasterstein lubas saata kirja Lapimaale jõuluvanale hoiatusega, kuna jõuluvana jäi mitmel korral enne jõule kiiruskaamera pildile

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Et tegemist polnud naljaga, pani Pasterstein kinnituse kirja kohta Twitterisse üles, vahendab Soome eestikeelne portaal Eestinen.

Kirjas on märgitud, et jõulud on läbi ja lapsed on saanud Kõrvatundrult pärit jõuluvanalt palju oodatud kingitusi.

Politsei tahab seejuures märkida, et jõuluvana ületas jõululaupäeval kiirust ja kaamerad fikseerisid jõuluvana neljal korral. Kiirus ei ületanud sel korral trahvi piiri, mistõttu piirdutakse kirjaliku märkusega.

Joobetunnustega politseiametnikud sõitsid autoga kraavi, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Karmistusid karistused korduva joobes juhtimise eest >>

Politseil on jõuluvanale üks palve – et järgmisel aastal ei ülatetaks kiirust. Sõiduks võiks kasutada tavapärast põhjapõdrarakendit ja lendavat saani. Lendamine on politsei hinnangul kõige turvalisem liikumise moodus.

Politsei soov järgmiseks aastaks on jõuluvanale, et keegi enam ei ületaks kiirust. Ühtlasi kutsub politsei Helsingisse külla, on jõuluvana sinna peaks sattuma.

Politseiametnikku kahtlustatakse joobes autojuhtimises

Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Häädemeeste vallas sõitis ööl vastu reedet kraavi sõiduauto, milles olid kaks Lääne prefektuuri politseiametnikku, mõlemal tuvastati joove, vahendas Sputnik Eesti reedel.

Kraavis olnud sõiduautos Volvo olid 29-aastane ja 24-aastane politseiametnik, kellest ühel lasub alkoholijoobes autojuhtimise kahtlus.

Tegemist ei olnud ametisõidukiga, sündmus toimus töövälisel ajal ja ametnikud viga ei saanud. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust.

Uudis PPA mustadest jõulukaartidest jõudis välismeediasse, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Песня

Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti

Uudis, et Eesti politsei- ja piirivalveamet PPA saatis paadunud liiklushuligaanidele ühtekokku 700 musta jõulukaarti, ületas ka rahvusvahelise uudisekünnise, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal.

Politsei tabas 38 joobes juhti >>

Uudisteagentuur Reuters teatas, et Eesti politsei on musti jõulukaarte saatnud alates 2011. aastast ning see on üks meede, tänu millele on liiklussurmade hulk aastas vähenenud kümne aastaga 200-lt 40-ni.

Tagid:
kiri, kiiruseületamine, kiirus, auto, politsei, jõuluvana, Dennis Pasterstein, Lapimaa, Soome, Eesti

Peamised teemad