09:19 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
5810

Põhja-Korea liider Kim Jong-un ütles uusaastatervituses muu hulgas, et tuumanupp on tal alati laual käeulatuses, edastas esmaspäeval Lõuna-Korea meedia

TALLINN, 1. jaanuar — Sputnik. "Tuumanupp on mul alati laual. See ei ole mingisugune väljapressimine, vaid reaalsus," märkis Kim.

Kim kutsus aastakõnes ühtlasi riiki ja rahvast üles tõhustama veelgi ballistiliste rakettide ja tuumalõhkepeade tootmist, et tagada enda kaitsevõime, vahendab ERR.

Põhja-Korea ei peata tuumarelvade arendamist >>

"Me peame massitootma tuumalõhkepäid ja ballistilisi rakette ning vähendama nende valmistamisele kuluvat aega," rääkis Põhja-Korea liider.

"Põhja-Korea saab hakkama igasuguste USA tuumaähvardustega ja meil on tugev tuumaheidutus, mis hoiab ära Ühendriikide tulega mängimise," jätkas Kim.

"Me veel vaatame seda," ütles USA president Donald Trump, kui kuulis, et Kim Jong-un oli aastakõnes rääkinud tuumanupust oma laual.

Punggye-ri polügoonil varises tunnel sisse septembri algul mõni päev pärast Põhja-Korea seni võimsaimat maa-alust tuumakatsetust 3. septembril, teatas telekanal Asahi viitega anonüümsetele Põhja-Korea allikatele.

Esimeses varingus võis hukkuda sadakond töölist. Päästetööde ajal toimus teine varing, ohvrite koguarv on vähemalt 200, edastas telekanal.

Eksperdid on varem hoiatanud, et Põhja-Korea maa-alused tuumakatsetused võivad põhjustada Hiina piiri lähedal asuval mägipolügoonil varingu ja lekitada atmosfääri radiatsiooni.

Põhja-Korea ÜRO saadik hoiatas tuumasõja eest >>

USA president Donald Trump ütles ÜRO peaassambleel peetud kõnes, et riik on sunnitud Põhja-Korea täielikult hävitama, kui Pyongyang ei tagane oma tuumaprogrammist. Trump edastas ÜRO-s Põhja-Koreale siiani karmima hoiatuse seoses viimase ballistiliste rakettide katsetustega.

"Kui Põhja-Korea ei tagane, meil ei ole muud valikut, kui Põhja-Korea täielikult hävitada," kõneles president. "Rakettmees on nii enda kui ka tema režiimi enesetapumissioonil," lisas ta.

Tagid:
uusaastatervitus, tuumanupp, ähvardus, aastavahetus, Kim Chŏng-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad