03:05 21. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Illustreeriv foto

Leedu keelas alkoholireklaami ja tõstis tarbimisiga

© Sputnik / Вадим Анцупов
Välisuudised
lühendatud link
130 0 0

Leedus jõustus alkoholiseaduse muudatus, millega keelati mõndade eranditega alkoholireklaam ja tõsteti tarbimisiga 20. eluaastani

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. Alkoholi müügitunde piirati kümnest hommikul kuni kaheksani õhtul esmaspäevast laupäevani, samas kui pühapäeval on lubatud alkoholi müüa kella kümnest hommikul kuni kolmeni pärastlõunal, vahendas Pealinn. Keelati ka alkoholimüük spordiüritustel.

Eesti uus seadus raskendab alkoholi kättesaamise võimalust

Riigikogu võttis enne jõule vastu alkoholi- ja reklaamiseadust muutva seaduse.

Eesti ja Läti lipud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tubakaseaduse muudatusega hakkab tubaka- ja sellega seotud toodetele kehtima väljapaneku keeld ja kaubamärkide esitlemise keeld, samuti tulevad senisest rangemad piirangud e-sigareti kasutusele ja müügile. Reklaamipiiranguid käsitlevad sätted jõustuvad 2018. aasta 1. juunist, kauplustele antakse müügisaalide ümberseadmiseks aega poolteist aastat ja need sätted jõustuvad 2019. aasta 1. juunil.

Ossinovski: alkoholiaktsiis tõuseb planeeritust kaks korda vähem>>

Seadusemuudatus sätestab järelevalve tõhustamiseks võimaluse viia läbi kontrolltehinguid, et tagada alaealisele kehtestatud alkoholimüügi keelunõude senisest parem täitmine ja tõhustada võitlust illegaalse alkoholimüügiga.

Seadusega muudetakse ka reklaamiseaduse alkoholireklaami sisu piiravaid sätteid, täiendatakse kohtade loetelu, kus alkoholireklaam on keelatud, täpsustatakse sätteid, mis piiravad alkohoolse joogi reklaamimist soodsa hinna abil ning tervisehoiatusele esitatavaid reklaami- nõudeid.

WADA eemaldas keelatud ainete nimekirjast alkoholi>>

Seaduse eesmärk on kaitsta rahva tervist, vähendada alkoholitarbimisest tulenevat sotsiaalset-, majandus- ja tervisekahju ning tagada lastele ja noortele toetav keskkond kasvuks ja arenguks.

Tagid:
alkohol, riigikogu, Leedu, Eesti

Peamised teemad