00:02 19. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Eelnõu keelaks USA presidendil esmase tuumarünnaku alustamise Kongressi eelneva loata

Seaduseelnõu, mis keelaks Trumpil tuumarelva kasutamise

© AP Photo / Susan Walsh
Välisuudised
lühendatud link
1810

USA demokraadist kongresmen Ted Lieu tuletas meelde oma seaduseelnõu, mis keelaks riigipeal tuumarelva ennetava kasutamise Kongressi loata

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Lieu tuletas meelde oma eelnõu peale seda, kui president Donald Trump Korea Rahvademokraatlikku Vabariiki tuumanupuga ähvardas, vahendab RIA Novosti.

Trump Kimile: mul on ka tuumanupp >>

"Teid hirmutab Trumpi "säuts" ähvardusega alustada tuumasõda Põhja-Koreaga? Siis toetage minu ja senaator Ed Markey seaduseelnõu nr. 660/S200. Mõlema partei poolt toetatav eelnõu keelaks USA presidendil esmase tuumarünnaku alustamise Kongressi eelneva loata," kirjutas Lieu Twitteris.

Seaduseelnõu, mis sunniks presidenti ennetava tuumalöögi andmiseks parlamendi nõusolekut taotlema, jõudis Kongressi 2017. a. jaanuaris ning takerdus esindajatekoja välisasjade komitees.

Säh sulle "tuumanuppu" >>

USA presidendil kui relvajõudude ülemjuhatajal on õigus anda korraldus riigi tuumarelvade kasutamiseks.

Teisipäeval vastas Trump Põhja-Korea juhile Kim Jong-Un-ile, et "temal on samuti tuumanupp". "Mul on samuti tuumanupp, aga ta on palju suurem ja oluliselt võimsam, kui tema oma ja minu nupp töötab!" kirjutas Trump oma Twitteri kontol.

Kim Jong-un: tuumanupp on mul alati laual >>

Korea Rahvademokraatliku Vabariigi juht Kim Jong-Un, pöördudes esmaspäeval uusaastatervitusega rahva poole, hoiatas, et tuumarakettide stardinupp on tema käeulatuses. Ta lisas, et ei ähvarda, vaid informeerib ning väljendas veendumust, et USA-l ei õnnestu Põhja-Korea vastu sõda valla päästa.

Tagid:
seaduseeelnõu, tuumanupp, USA kongress, Ted Lieu, Kim Jong-un, Donald Trump, Põhja-Korea, USA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  54
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41