01:29 17. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1587
  • RUB75.8119
Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas, illustratiivne foto

Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas

© REUTERS / GLEB GARANICH
Välisuudised
lühendatud link
3410

Poola on hiljuti andnud põgenikustaatuse mitte kümnetele tuhandetele ukrainlastele, nagu väidab Varssavi, vaid kõigest 80-le inimesele, teatas Ukraina Ülemraada asespiiker Irina Geraštšenko

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Varasemalt väitis Poola peaminister Mateusz Morawiecki, et tema riik on vastu võtnud poolteist miljonit ukrainlast, kusjuures vähemalt mõnikümmend tuhat neist on pärit riigi idaosast, edastas RIA Novosti.

Euroopa Liidus võib ebaseaduslikult tööl olla kuni 10 miljonit ukrainlast, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti >>

"Ametlikel andmeil on viimase aja jooksul Poolas põgenikustaatuse saanud umbes 80 ukrainlast. Iseasi on tööpagulased. Kümned tuhanded ukrainlased on osaliselt ka sõja põhjustatud majanduskriisi tagajärjel naabermaadesse, sealhulgas ka Poolasse, tööle läinud, tugevdades niiviisi Poola majandust ning panustades oma käte, mõistuse, jõu, tööarmastuse ja siirusega Poola SKP kasvusse," kirjutas Gerašenko oma Facebooki leheküljel, märkides ühtlasi, et Poola võimud peaksid ukrainlasi nende tööarmastuse eest tänama, selmet pagulasprobleemist rääkida.

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

Viimaste kuude jooksul on Kiievi ja Varssavi vahelised suhted pingestunud. Detsembri algul teatas Morawiecki, et Poola on vastu võtnud hulgaliselt Ukraina põgenikke ja aidanud sellega EL idatiival valitsevat pinget maandada. Seepeale vastas välisminister Klimkin, et Poolas töötab ca miljon Ukrainlast, mistõttu on vaieldav, kes keda abistab.

Poolas leiti vabrik, kus töötasid orjad Ukrainast >>

Tagid:
tööpagulased, põgenikustaatus, põgenik, migrandid, EL, Irina Geraštšenko, Mateusz Morawiecki, Poola, Ukraina

Peamised teemad