04:58 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas, illustratiivne foto

Kiievi ja Varssavi vahel tekkis tüli Ukraina põgenike arvu üle Poolas

© REUTERS / GLEB GARANICH
Välisuudised
lühendatud link
3710

Poola on hiljuti andnud põgenikustaatuse mitte kümnetele tuhandetele ukrainlastele, nagu väidab Varssavi, vaid kõigest 80-le inimesele, teatas Ukraina Ülemraada asespiiker Irina Geraštšenko

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Varasemalt väitis Poola peaminister Mateusz Morawiecki, et tema riik on vastu võtnud poolteist miljonit ukrainlast, kusjuures vähemalt mõnikümmend tuhat neist on pärit riigi idaosast, edastas RIA Novosti.

Euroopa Liidus võib ebaseaduslikult tööl olla kuni 10 miljonit ukrainlast, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti >>

"Ametlikel andmeil on viimase aja jooksul Poolas põgenikustaatuse saanud umbes 80 ukrainlast. Iseasi on tööpagulased. Kümned tuhanded ukrainlased on osaliselt ka sõja põhjustatud majanduskriisi tagajärjel naabermaadesse, sealhulgas ka Poolasse, tööle läinud, tugevdades niiviisi Poola majandust ning panustades oma käte, mõistuse, jõu, tööarmastuse ja siirusega Poola SKP kasvusse," kirjutas Gerašenko oma Facebooki leheküljel, märkides ühtlasi, et Poola võimud peaksid ukrainlasi nende tööarmastuse eest tänama, selmet pagulasprobleemist rääkida.

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

Viimaste kuude jooksul on Kiievi ja Varssavi vahelised suhted pingestunud. Detsembri algul teatas Morawiecki, et Poola on vastu võtnud hulgaliselt Ukraina põgenikke ja aidanud sellega EL idatiival valitsevat pinget maandada. Seepeale vastas välisminister Klimkin, et Poolas töötab ca miljon Ukrainlast, mistõttu on vaieldav, kes keda abistab.

Poolas leiti vabrik, kus töötasid orjad Ukrainast >>

Tagid:
tööpagulased, põgenikustaatus, põgenik, migrandid, EL, Irina Geraštšenko, Mateusz Morawiecki, Poola, Ukraina

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27