01:01 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
14230

Venemaa lennuväebaas Khmeimimis vajab uusi tehnilisi rajatisi, eriti betoonvarjeid lennukite ja teiste lennumasinate tarvis, arutleb Venemaa kaitseministeeriumi poolt väljaantava ajakirja "Venemaa Sõjamees" toimetuse liige polkovnik Jelena Sevastjanova

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Nagu Venemaa kaitseministeerium neljapäeval teatas, tugevdasid Süüria võimud peale mässuliste rünnakut lennuvälja ümbritseva territooriumi valvet. Varasemalt teatati ministeeriumist, et 31. detsembril avas mobiilne diversioonigrupp sõjaväebaasi suunas miinipildujatule, mille tagajärjel hukkus kaks sõjaväelast, edastab RIA Novosti.

Tartus ja Khmeimim — Moskva tugevad positsioonid Lähis-Idas >>

Latakia provintsis asuv Khmeimimi lennuväebaas, kus varem asus tsiviillennuväli, vajab tõenäoliselt täiendavaid kaitserajatisi, eriti kinniseid betoonehitisi lennumasinate kaitseks, teatas agentuurile RIA Novosti Sevastjanova.

Venemaa president Vladimir Putin Süürias
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ta täpsustas, et maaväe tegevust toetavaid ründelennukeid peaks hoidma mitte lahtise taeva all, vaid kaarjates betoonvarjualustes. "Betoonangaaridel on liugväravad ja tagaseinas gaasieemalduskanalid, mis lubab käivitada mootorid juba kinnises kaitstud ruumis. Niisuguste rajatiste pinnaskattega betoonelemendid kaitsevad tõhusalt lennumasinaid, piloote ja tehnilist personali nii õhurünnaku, suurtüki- kui miinipildujatule korral," lisas polkovnik.

Ennetav tegevus

Sevastjanova märkis, et lähiõhuruumi kaitsmiseks mõeldud õhutõrjekompleks Pantsir-S1, mis hävitas 2017. a. detsembri lõpupäevadel kaks baasi suunas tulistatud raketti, ei ole miinipildujatule puhul kuigi tõhus.

Miinipildujatule tagajärjel hukkus Khmeimimi lennuväebaasis kaks sõjaväelast >>

"Õhutõrjesüsteemid ei ole mõeldud lendavate miinide ega kahurimürskude hävitamiseks. Teoreetiliselt, kui väga pingutada, saaks ka neid lõhkekehasid õhust tabada. Parem on aga niisugused rünnakud neutraliseerida eri tüüpi luureüksuste jõudude ja vahenditega, kasutades nii kosmoses, lennukeil kui suurtükiväe luure käsutuses olevaid seadmeid," arvab ekspert.

Polkovnik leiab, et mässulised tuleb kahjutuks teha enne, kui nad oma improviseeritud raketiseadme või miinipilduja Venemaa objektist paari kilomeetri kaugusel üles seada jõuavad.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu
Министерство обороны РФ

Zahharova süüdistustest Süürias saavutatud võidu "omistamises" >>

"Kui miin on juba torust välja tulistatud ja lendab ballistilist trajektoori pidi sihtmärgi suunas, on inimeste ja tehnika jaoks parimaks kaitseks tugev raudbetoon," leiab Sevastjanova.

Tema arvates on Süüria terroristide relvastuses miinipildujad läbimõõduga 82-120 millimeetrit.

"Ma ei usu, et nende käsutuses võiks olla meie 240 mm iseliikuvaid miinipildujaid "Tjulpan" (NATO tähistus М1975) või nende analooge," lisas ekspert.

Venemaa hoidis Süürias ära Liibüa-taolise lakkamatu kodusõja >>

2017. a. detsembris teatas president Vladimir Putin, et osa väeüksustest viiakse Süüria Vabariigist välja, kuid et Khmeimimi baasis säilitatakse Venemaa õhu- ja kosmosevägede lennuüksus. Venemaa lennuvägi toetas Süüria armeed rahvusvahelise terrorismi vastaste operatsioonide käigus.

Tagid:
kaitse, lennubaas, Venemaa kaitseministeerium, sõjaväebaas, Jelena Sevastjanova, Khmeimim, Süüria

Peamised teemad