21:44 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
14 0 0

Saksamaal algasid koalitsioonikõnelused liidukantsler Angela Merkeli juhitud kristlike demokraatide ja Martin Schulzi sotsiaaldemokraatide vahel

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. Merkeli Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) ja selle Baieri liidumaa sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalne Liit (CSU) võitsid septembrikuised valimised, kuid varem nendega koalitsioonis olnud sotsiaaldemokraadid (SPD) teatasid valimiste järel, et jäävad opositsiooni — põhjuseks vilets tulemus valimistel, vahendas ERR.

Sotsiaaldemokraatide liider Schulz siiski nõustus valitusliidu moodustamise kõnelustega pärast seda, kui novembris kukkusid kokku Merkeli valitsuskõnelused Vaba Demokraatliku Partei (FDP) ja rohelistega (Bündnis 90/Die Grünen).

"Auf Wiedersehen, Merkel": miks sakslased ihkavad kantsleri lahkumist>>

Pärast Jamaica koalitsiooni* moodustamise läbikukkumist asusid aga sotsiaaldemokraadid oma seisukohta tasapisi muutma. Ilmselt oli üheks oluliseks mõjutajaks ka president Frank-Walter Steinmeier, kes on sotsiaaldemokraatide eksjuht ja kes on korduvalt sarnaselt Merkelile rõhutanud, et nii Saksamaa kui ka kogu Euroopa vajavad kiiremas korras stabiilset valitsust.

"Neljas Reich". Miks EL põgenikepoliitika läbi kukkus>>

Merkeli sõnul saavad kõnelused olema töised.

* Nime sai potentsiaalne valitsusliit Jamaica lipuvärvide järgi, mis langesid kokku nelja partei omadega: must (kristlikud CDU ja CSU), kollane (liberaalne FDP) ja roheline (rohelised).

Tagid:
koalitsioon, läbirääkimised, jamaica, Angela Merkel, Saksamaa

Peamised teemad