06:42 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
3620

Psühhiaater ei hakka USA presidenti Donald Trumpi tema tavapärases iga-aastases tervisekontrollis läbi vaatama, teatas Valge Maja pressisekretäri asetäitja Hogan Gidley

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Küsimusele, kas tervisekontrolli on kaasatud psühhiaater, vastas Gidley: "Ei." Trumpi poliitilised vastased väidavad järjepidevalt, et president on vaimselt ebastabiilne ja pole seetõttu suuteline riigipeaks olema, vahendab RIA Novosti.

Trump: ma olen väga stabiilne geenius >>

Ikka ja jälle tsiteerivad nad psühhiaatrite arvamust, ehkki Ameerika Psühhiaatria Assotsiatsiooni reeglistik keelab spetsialistidel esitada kutsealaseid otsustusi avaliku elu tegelaste kohta, kui need spetsialistid ei ole antud isikut isiklikult läbi vaadanud.

Kuulujutud Trumpi ümber on hoogu kogunud seoses tema vaidlusi tekitanud avaldustega Twitteris.

Trumpi avantüristlike säutsude hulka kuulus tema avalik kraaklemine Põhja-Korea riigipea Kim Chŏng-uniga, keda USA riigipea ähvardas "tule ja raevuga". Vastuseks Kim Chŏng-uni avaldusele, et tema laual on "tuunanupp", kostis Trump, et ka USA presidendil on säärane nupp, kusjuures see on "palju suurem" kui Põhja-Korea liidril.

Vastuseks süüdistustele ebastabiilsuses teatas Trump, et vastupidi, tema on "väga stabiilne geenius".

Trump Kimile: mul on ka tuumanupp >>

Trump on põhjustanud kriitikat ja väljanaermist terve rea säutsudega Twitteris. Nii postitas ta pühapäeval, et tema presidentuur kulgeb "vastastikusel nõusolekul" (consensual; sõna, mida tavaliselt kasutatakse kontekstis "seks vastastikusel nõusolekul"). Kusjuures Trump mõtles seda tähenduses "loogiliselt põhjendatud" (consequential). Hiljem parandas Trump oma säutsu, eemaldades eelmise versiooni.

Tagid:
ähvardus, ebastabiilne, psühhiaater, tervisekontroll, tervis, Valge Maja, Hogan Gidley, Donald Trump, USA

Peamised teemad