04:46 17. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1370
  • RUB76.2551
Itaalia karabinjeerid, illustratiivne foto

Itaalia maffia kaotas päevaga 160 inimest

© Sputnik / Олег Ласточкин
Välisuudised
lühendatud link
6430

Itaalia Kalaabria maffia 'Ndrangheta kasutas Saksamaa restorane ja kohvikuid oma narkokaubandusest saadud tulude puhtakspesemiseks. Saksamaa ja Itaalia korrakaitsjad võtsid ette massilise vahistamise

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Itaalia ja Saksamaa politsei üritavad ühisel jõul teha lõpu Kalaabria maffiale 'Ndranghetale, võttes 9. jaanuaril vahi alla korraga 160 inimest ja kuulutades tagaotsitavaiks märkimisväärse hulga kahtlustatavaid.

Hispaanias vahistati Eesti allilmaliider >>

Itaalia karabinjeeride ja Saksamaa politseinike poolt vahistatud kahtlusaluste seas on ka kohalikke ametnikke, kaasa arvatud Kalaabria maakonna linnapäid, samuti ettevõtjaid. Operatsioon, mida koordineeris üleeuroopaline õigusteenistus Eurojust, korraldati üheaegselt kümnetes Itaalia ja Saksamaa asustatud punktides, kus 'Ndrangheta seadusevastaselt teenitud saadud raha pesi.

ÜRO eksperdid on Afganistanis 2017. aastal registreerinud ligi kahekordse kasvu selle narkootikumi valmistamiseks kasutatava toorme tootmises
© Sputnik / Георгий Зельма

Kalaabria maffia kasutas, nagu teatab Eurojusti pressiteenistus, kohalikke toiduainetööstuse ettevõtteid, legaliseerides nende abil kuritegevusest saadud sissetulekuid. 'Ndrangheta ei ole küll niivõrd laialdaselt tuntud kui Sitsiilia Cosa Nostra ja Napoli Camorra, kuid tal on samavõrd elujõudu ja sidemeid ning tulusid hinnatakse umbes 50 miljardile eurole aastas.

Eurojust teatab, et 9. jaanuari ulatuslik politseioperatsioon oli pikaajalise uurimistöö tulemus, mille teostas Itaalia karabinjeeride eriüksus Reparto Operativo Speciale (ROS). Saksamaal viidi 'Ndrangheta tegevuse tõkestusaktsioonid läbi korraga neljal liidumaal.

TAI: Euroopa mõistes on Eesti narkoriik >>

Uurijad tegid kindlaks, et maffia omanduses olid ja kuritegelikul teel saadud raha kattevarjuks või puhtekspesemiseks kasutati veini-, õli-, piima- ja leivatööstusettevõtteid Lõuna-Itaalias. Saksamaal müüs Kalaabria maffia olulise osa oma toidutööstusettevõtete toodangust, seejuures sundides restoranide, pitsabaaride ja jäätisekohvikute omanikke neid ostma.

Tagid:
krimi, rahapesu, tagaotsitav, kinnipidamine, narkootikum, maffia, politsei, 'Ndrangheta, Kalaabria, Itaalia, Saksamaa

Peamised teemad