16:44 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Välisuudised
lühendatud link
15 0 0

USA presidendi Donald Trumpi tervis on suurepärane, vahendas Valge Maja reedel riigipeale tervisekontrolli teostanud arsti Ronny L. Jacksoni sõnu

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. "Presidendi tervisekontroll Walter Reedi riiklikus sõjaväe meditsiinikeskuses möödus erakordselt hästi," ütles Jackson. Kontrolliti muu hulgas presidendi südamelöögi sagedust, kaalu, vererõhku, veresuhkru taset ja kolesteroolitaset, vahendab ERR.

Psühhiaatrit Trumpi tervisekontrolli programmi ei kasatud >>

"Presidendi tervislik seisund on suurepärane," lisas Jackson, kes lubas täpsustada tulemusi teisipäeval.

USA president Donald Trump
© AP Photo / Evan Vucci

Tervisekontrolli juhtis mereväe kontradmiral Jackson, kes määrati Valge Maja juurde 2006. aastal.

Psühhiaater ei hakka USA presidenti Donald Trumpi tema tavapärases iga-aastases tervisekontrollis läbi vaatama, teatas Valge Maja pressisekretäri asetäitja Hogan Gidley, vahendas Sputnik Eesti teisipäeval.

Küsimusele, kas tervisekontrolli on kaasatud psühhiaater, vastas Gidley: "Ei." Trumpi poliitilised vastased väidavad järjepidevalt, et president on vaimselt ebastabiilne ja pole seetõttu suuteline riigipeaks olema.

Trump ÜRO-s: USA on valmis Põhja-Korea hävitama >>

Ikka ja jälle tsiteerivad nad psühhiaatrite arvamust, ehkki Ameerika Psühhiaatria Assotsiatsiooni reeglistik keelab spetsialistidel esitada kutsealaseid otsustusi avaliku elu tegelaste kohta, kui need spetsialistid ei ole antud isikut isiklikult läbi vaadanud.

Kuulujutud Trumpi ümber on hoogu kogunud seoses tema vaidlusi tekitanud avaldustega Twitteris. Kaks tähtsat USA demokraadist senaatorit palusid riigi luurejuhil hinnata president Donald Trumpi Põhja-Koread puudutavate säutsude riske.

Trump: ma olen väga stabiilne geenius >>

Trumpi avantüristlike säutsude hulka kuulus tema avalik kraaklemine Põhja-Korea riigipea Kim Chŏng-uniga, keda USA riigipea ähvardas "tule ja raevuga". Vastuseks Kim Chŏng-uni avaldusele, et tema laual on "tuunanupp", kostis Trump, et ka USA presidendil on säärane nupp, kusjuures see on "palju suurem" kui Põhja-Korea liidril.

Vastuseks süüdistustele ebastabiilsuses teatas Trump, et vastupidi, tema on "väga stabiilne geenius".

Säh sulle "tuumanuppu" >>

USA demokraadist kongresmen Ted Lieu tuletas meelde oma seaduseelnõu, mis keelaks riigipeal tuumarelva ennetava kasutamise Kongressi loata. Lieu tuletas meelde oma eelnõu peale seda, kui president Donald Trump Põhja-Koread tuumanupuga ähvardas.

"Teid hirmutab Trumpi "säuts" ähvardusega alustada tuumasõda Põhja-Koreaga? Siis toetage minu ja senaator Ed Markey seaduseelnõu nr. 660/S200. Mõlema partei poolt toetatav eelnõu keelaks USA presidendil esmase tuumarünnaku alustamise Kongressi eelneva loata," kirjutas Lieu Twitteris.

Tagid:
psühhiaater, meditsiin, kontroll, tervis, Valge Maja, Ronny L. Jackson, Donald Trump, USA

Peamised teemad