07:47 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
99 0 0

Mitmel pool Venemaal on langenud õhutemperatuur erakordselt madalale, niigi külmas Siberis näitab termomeeter -65 kraadi

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. Siberis on koolid ja lasteaiad suletud ning ametnikud ei soovita elanikel väga palju aega vabas õhus veeta, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Eriolukordade ministeerium on välja saatnud ka soovitusi, mille hulgas tuletatakse meelde, et õues olles tuleks kanda mitut kihti riideid.

Prognooside järgi kestab külm kogu jaanuari vältel.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Вильф

Mupo: parkige sõiduk turvaliselt — ilmajaam lubab tormituuli >>

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt Eestis on lähipäevil oodata tugevat tuult, lörtsi ja lund. Väljastatud on 1. taseme hoiatus, mis tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. Kui sisemaal on puhanguid 18, siis rannikul ja eelkõige saartel 25 m/s, kohati 28 m/s.

Seoses prognoositava tormis ilmaga soovitab Munitsipaalpolitsei Amet parkida oma auto turvaliselt, piisavalt kaugele võimalikult langevatest puudest või oksadest ja tormituule tõttu lenduda võivatest objektidest nagu ajutised liikluskorraldusvahendid, reklaamtahvlid, pooleliolevad või remonditavad ehitised, halvas seisus olevad katused jne.

Aasta alguses puhunud tormituuled tegid palju pahandust, murdes suuri puuoksi, lammutades pooleliolevaid ehitisi, mis kahjustasid ja lõhkusid sõidukeid.

Kartuli hind võib veelgi tõusta >>

Ekspert ilmastiku keerdkäikudest

Viimane kevad on olnud Eestis erakordselt külm — aprilli lõpupäevad olid ikka veel lumised ja siinse rahva suureks üllatuseks sadas koguni 9. mail Saaremaal lund. 

Maailma Looduse Fondi WWF saatesarja "Kliima ja energeetika" programmijuht Aleksei Kokorin rääkis Sputniku radiosaates, et aastail 2015-2016 täheldatud õhutemperatuuri tõus põhjustas 2017. aastaks peaagu samaväärse jahenemise, vahendas Sputnik Eesti suvel.

Ilm läheb sel nädalal järjest külmemaks, illustratiivne foto
© Sputnik / Александр Липовец

Eksperdi hinnangul tuleneb see sellest, et tohutu suurel osal Vaiksest ookeanist toimub omalaadne energiavahetus veest õhku ja seejärel vastupidi.

Ekspert ilmastiku keerdkäikudest: liigume jääaja poole >>

Ekspert rõhutas ühtlasi, et kui räägitakse ülemaailmsest kliimasoojenemisest, siis peetakse silmas energia- ja soojushulka kogu kliimasüsteemis tervikuna, millest 90% moodustavad ookeanid. Mistõttu oleks meie planeeti kohasem nimetada mitte Maaks, vaid Ookeaniks.

"Ookean soojeneb pidevalt, soojeneb ja soojeneb ning seejuures on täiesti selgesti näha aina tugevnev kasvuhooneefekti roll," märkis Kokorin.

Tagid:
külm, ilm, õhutemperatuur, Ilmateenistus, Venemaa, Siber

Peamised teemad