07:57 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
6230

Vene eriüksus hävitas 12. jaanuaril diversandid, kes 31.detsembril Khmeimimi baasi pihta miinipildujatule avasid, teatas Venemaa kaitseministeerium

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. Mainitakse, et operatsioonis osalesid kõik Venemaa mitmeešelonilise luure jõud Süürias. Selgus, et terroristide baas asus Idlibi provintsi läänepiiri lähedal.

Ekspert: Khmeimimi droonirünnak — terrorismi ajaloo uus etapp >>

Kui terroristid saabusid jälgitavale objektile, kus nad pidid mikrobussile ümber istuma, hävitati kogu diversioonigrupp täppisrelvasüsteemi "Krasnopol" lasuga, teatati ministeeriumist, vahendas RIA Novosti.

"Krasnopoli" juhitav mürsk on võimeline tabama kuni kiirusega 36 km tunnis liikuvaid sihtmärke 25 (versioon M2) kuni 30 (versioon D) km kaugusel, kandes endas 11 kg lõhkeainet. Mürsku valmistatakse nii 152mm kui 155mm NATO kaliibrile. Uusimale versioonile D paigaldati lisaks inertsiaaljuhtimisüsteemile ka GLONASSi moodul.

Kaks aastat Venemaa õhujõude operatsioone Süürias
© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation

Kuidas kaitsta Venemaa sõjaväebaasi Khmeimimis >>

Mürsku juhitakse 7-15 km kauguselt automatiseeritud tulejuhtimiskompleksiga "Malahhiit", mis võimaldab nii sihtmärgi koordinaatide operatiivset edastamist kui ka korrektsiooni mürsu trajektoori lõppfaasis.

Terrorirühm avas 31. detsembril miinipildujatule Khmeimimi lennuväebaasi pihta, mille tulemusena hukkus kaks Vene sõjaväelast. Baasis paikneb Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosevägede lennuüksus, mis toetab Süüria armee terrorismivastaseid maismaaoperatsioone.

Venemaa alustas ettevalmistusi alaliseks kohalolekuks Süürias >>

Detsembris teatas president Vladimir Putin, et osa üksusest viiakse Süüria vabariigist välja, kuid Venemaa kohalolek Khmeimimi ja Tartuse baasides säilitatakse.

Tagid:
miinipilduja, Krasnopol, hävitamine, terroristid, diversandid, lennubaas, kaitseministeerium, Khmeimim, Idlib, Süüria

Peamised teemad