22:23 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
17 0 0

Meeleavalduste eesmärgiks muu hulgas oli innustada naisi poliitikas osalema ja juhtivatele kohtadele pürgima

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Ühendriikides osalesid tuhanded inimesed laupäeval naiste meeleavaldustel, mida korraldati näiteks pealinnas Washingtonis, Chicagos ja Los Angeleses.

Meeleavalduste eesmärgiks muu hulgas oli innustada naisi poliitikas osalema ja juhtivatele kohtadele pürgima, edastab portaal Pealinn. Rahvakogunemistega protesteeriti ka president Donald Trump administratsiooni vastu.

Uue seksialase kontrrevolutsiooni tagajärjed: ei mingit seksi>>

Trump kommenteeris sotsiaalvõrgustikes meeleavaldusi tõdedes, et kõikjal Ühendriikides on ilus ilm, mis teeb päeva täiuslikuks igasugusteks vabaõhumarssideks.

"Minge välja ja tähistage ajaloolisi verstaposte ja ennenägematut majanduse ja jõukuse kasvu, mis viimase 12 kuu jooksul on aset leidnud. Kõige väiksem naiste töötuse protsent 18 aasta jooksul!" kiitis president.

Sel aastal osales marsil tunduvalt vähem inimesi, kui eelmisel aastal Trumpi ametisseastumise ajal. Tollal osales riigi eri osades meeleavaldustel umbes neli miljonit inimest.

USA kongressi naisliikmed süüdistavad meeskolleege ahistamises>>

Trumpi esimese ametiaasta täitumist tähistas laupäeval Ühendriigi valitsusasutuste töö seiskumine.

USA opositsioonilised demokraadid hoolivad "ebaseaduslikest sisserändajatest" rohkem kui Ühendriikide relvajõududest ja piiride turvalisusest, ütles Trump pärast seda, kui kongressi suutmatus jõuda kokkuleppele föderaalkulutuste ülempiiri peatamises seiskas riigiasutuste töö.

"Demokraadid hoolivad hoopis enam ebaseaduslikest sisserändajatest kui meie relvajõududest või lõunapiiri turvalisusest," kirjutas Trump Twitteris. "Nad oleksid võinud vabalt kokkuleppele mina, kuid otsustasid selle asemel valitsusasutuste töö peatamise kasuks."

Seksuaalne ahistamine on probleem ka poliitikas>>

USA senati enamuse liider Mitch McConnell teatas laupäeval, et hääletus kulutustele kehtestatud lae ajutises tühistamises leiab aset hiljemalt esmaspäeva varahommikul.

Tagid:
meeleavaldus, Donald Trump, USA

Peamised teemad