10:39 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
21 0 0

Saksa lõhenenud sotsiaaldemokraadid otsustasid hääletusel minna koalitsioonikõnelustele kantsler Angela Merkeli konservatiividega

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. Bonnis toimunud erakorralisel konverentsil pandi hääletusele ametlike koalitsioonikõneluste alustamine Merkeli CDU/CSU blokiga. Häältega 362 delegaati poolt, 279 vastu otsustati Merkeliga koalitsioonikõnelusi pidada.

SPD keeldumisel olnuks Merkelil valida, kas juhtida ebastabiilset vähemusvalitsust või leppida ennetähtaegsete valimistega.

Merkel on lubanud, et veebruari keskpaigaks on uus valitsus koos.

Merkel ja Juncker puksivad NATO ajaloo veduri positsioonilt minema>>

Merkeli Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) ja selle Baieri liidumaa sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalne Liit (CSU) võitsid septembrikuised valimised, kuid varem nendega koalitsioonis olnud sotsiaaldemokraadid (SPD) teatasid valimiste järel, et jäävad opositsiooni — põhjuseks vilets tulemus valimistel.

Sotsiaaldemokraatide liider Schulz siiski nõustus valitusliidu moodustamise kõnelustega pärast seda, kui novembris kukkusid kokku Merkeli valitsuskõnelused Vaba Demokraatliku Partei (FDP) ja rohelistega (Bündnis 90/Die Grünen).

Merkel võitis neljanda ametiaja>>

Pärast Jamaica koalitsiooni (nime sai potentsiaalne valitsusliit Jamaica lipuvärvide järgi, mis langesid kokku nelja partei omadega: must (kristlikud CDU ja CSU), kollane (liberaalne FDP) ja roheline (rohelised) moodustamise läbikukkumist asusid aga sotsiaaldemokraadid oma seisukohta tasapisi muutma.

Ilmselt oli üheks oluliseks mõjutajaks ka president Frank-Walter Steinmeier, kes on sotsiaaldemokraatide eksjuht ja kes on korduvalt sarnaselt Merkelile rõhutanud, et nii Saksamaa kui ka kogu Euroopa vajavad kiiremas korras stabiilset valitsust.

Tagid:
läbirääkimised, sotsiaaldemokraadid, Schulz, Angela Merkel, Saksamaa

Peamised teemad