09:41 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Välisuudised
lühendatud link
4610

Ettevõtte French Tech Moscow juht Thierry Cellerin andis portaalile Sputnik France Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni eelseisva, 2018. aasta mais toimuva Venemaa-visiidi valguses eksklusiivintervjuu ja tõi esile väljavaated kahepoolsete suhete paranemiseks

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. French Tech on Prantsusmaa poolt 2013. aastal esitatud ülemaailmne algatus, mis näeb ette majandussüsteemide ühendamist (ettevõtjad, start-upid, investorid, suurettevõtted) nii piirkondlikul kui ülemaailmsel tasandil. Moskva on üheks kümnest esimesest linnast, mis Emmanuel Macroni visiidi ajal Moskvasse 2016. aastal sai "French Tech" märgistuse.

Pariisi äärelinnas alustas tööd RT France
© Sputnik / Евгений Биятов

Prantsusmaa on USA-st väsinud ja arendab kaubandust Venemaaga >>

Thierry Cellerin usub, et Prantsusmaa presidendi visiit Peterburisse on Trianoni dialoogi alguseks ning tähendab värskeid tuuli majandus- ja kultuurisuhetes. Cellerini sõnul mõistab Macron hästi Prantsusmaa ja Venemaa strateegilist huvitatust tugevatest ja elutervetest suhetest. Seetõttu asetab nii Prantsusmaa kui ka Venemaa suuri lootusi dialoogi raames konkreetsete projektide elluviimisele. Dialoog on alanud ja tuleb loota, et see kajastub konkreetselt ja positiivselt kahepoolses koostöös.

"Muutustest kõnelda on ennatlik, kuid 2018. aastal peavad need toimuma," kinnitas Cellerin.

Küsimusele, mida on ärivaldkonnal Macroni 2018. aasta mais toimuvast Peterburi-visiidist oodata, vastas French Tech Moscow juht: "Prantsusmaa majandussüsteemile on antud tõsine signaal ja me loodame, et see mõjutab ka hinnangut Vene turu võimalustele Prantsusmaa start-upide jaoks ning toonitab Prantsusmaa atraktiivsust Venemaa start-upide rahvusvaheliseks arenguks."

Prantsuse minister pakkus Venemaale "vangerdust" >>

"Me soovime, et Venemaa alustavad ettevõtted mõistaksid, et nende rahvusvahelise tegevuse areng ei pea olema teadlikult orienteeritud vaid USA-le. Euroopa turg on hästi paindlik ja kultuuriliselt Venemaale palju lähemal. Tänu oma geograafilisele asendile ning start-upidele suunatud programmidele võib Prantsusmaa avada ulatusliku tegevusvälja, rääkimata juba vastava taristu, näiteks Station F olemasolust," sõnas Cellerin.

Algatuse French Tech kolm peamist eesmärki:

  • kahepoolse kanali Venemaa–Prantsusmaa loomine selleks, et ühelt poolt aidata prantsuse ettevõtetel Venemaa turgudel kanda kinnitada ning teiselt poolt aidata vene start-upidel ja talentidel teostada end Prantsusmaal;
  • tutvustada Venemaal prantslaste oskusteavet ja eesrindlikke tehnoloogiaid (tehisintellekt, asjade internet, suurte andmemahtude töötlus, biotehnoloogia), programmi French Tech arendusabi Prantsusmaal (French Tech ticket on toetuseelarve välismaiste alustavate ettevõtete rakendamiseks Prantsusmaal; French Tech Visa on ette nähtud välisautoritele, kes sooviksid arendada oma projekte ja andeid Prantsusmaal);
  • töötada kohtumiste ja ürituste raames koos kohaliku "majandussüsteemiga".

Rääkides Venemaa ettevõtluse spetsiifikast, täheldas Cellerin: "Venemaal on oma spetsiifika ja esimene asi, mida ma soovitaksin, on: mitte loota, et kliendid käituvad samaviisi, nagu Euroopas. Vene tsivilisatsioon on Euroopa, Lähis-Ida ja Aasia ristteel. Ja niimoodi on välja kujunenud vene mõtlemine. Lisaks sellele eksisteerib märkimisväärne lõhe suurte linnade ja maapiirkondade vahel… Personalivalik ja juhtimine erineb Venemaal väga suuresti läänelikust ning ettevõtetel/ettevõtjatel tuleb selle riigi eripäraga kohaneda, aga mitte vastupidi. Võib-olla see polegi nii keeruline, kuid tarvis on teatud kohanemisperioodi."

Vene turule pürgivatele prantsuse start-upidele, ütles French Tech Moscow juht, et French Tech Hub Moscow on üheks peamiseks sissepääsuks sellele turule. Kompanii on suurtele ühendettevõtetele abiks, teavitades neid uuendustest Venemaa turul, majanduse dünaamikast ja ühendades neid mitmesuguste French Techi oma jõududega või koostöös partneritega korraldatavate ürituste raames kohalike alustavate ettevõtetega.

Prantsusmaa tunnustas Venemaa seisukohta Süüria konfliktis >>

Portaal Sputnik Eesti on teavitanud, et viimasel ajal on Pariis, pidades silmas Donald Trumpi presidendiks valimist ja eelseisvat Brexitit, hakanud vaatlema Venemaad vastukaaluna ebastabiilsetele kaubandussuhetele USA ja Suurbritanniaga. Prantsusmaa on mures võimaliku olukorra pärast, kus Venemaa vastu "eksterritoriaalsete sanktsioonide" kehtestamise korral võib USA muutuda "kogu maailma kaubanduse sandarmiks ". Prantsusmaa president Emmanuel Macron kavatseb otseselt tegelda kaubatee loomisega, mis kulgeb Euroopast Pekingisse läbi Moskva.

Tagid:
eksklusiivintervjuu, ettevõtlus, majandus, French Tech Moscow, Thierry Cellerin, Emmanuel Macron, Peterburi, Venemaa

Peamised teemad