06:18 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Välisuudised
lühendatud link
7101

Eurooplased peavad USA sanktsioone Euroopa ettevõtete vastu, kes osalevad Venemaaga seotud gaasiprojektides, vastuvõetamatuiks

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Enamik prantslasi (65%) ja sakslasi (61%) peab USA sanktsioone Euroopa ettevõtete vastu, kes osalevad Venemaaga seotud gaasiprojektides, vastuvõetamatuiks. Samal arvamusel on ligi pool, 47% Suurbritannia elanikkonnast ja 37% Poola elanikest.

Vastava küsitluse viis läbi ettevõte Ifop infoagentuuri ja raadiojaama Sputnik tellimusel projekti "Sputnik. Arvamused" raames.

Prantsusmaa on USA-st väsinud ja arendab kaubandust Venemaaga>>

Vastupidist seisukohta toetas Prantsusmaal 14% vastanuist, Saksamaal ja Suurbritannias vastavalt 20% ja 21% küsitletuist, aga ka 39% poolakatest leiab, et USA sanktsioonid on vastuvõetavad, isegi kui need kahjustavad Euroopa ettevõtteid.

Prantsusmaal ja Saksamaal oli sanktsioonide vastaste seas rohkem mehi. Seejuures olid kõigis riikides, kus küsitlus läbi viidi, kõrgharidusega vastajad sagedamini piirangute vastu.

Parempoolsete vaadete pooldajad Prantsusmaal, vasakpoolsete pooldajad Poolas ning liberaaldemokraatide poolehoidjad Suurbritannias kaldusid pigem pidama USA sanktsioone vastuvõetamatuiks.

Sputnik.Arvamused
Sputnik.Arvamused

Gallupi korraldas 20-27 septembril 2017 firma Ifop. Osales 3228 küsitletut vanuses 18 aastat ja enam. Valim vastab elanikkonna soolisele, vanuselisele ja geograafilisele profiilile. Maksimaalne viga riigi kohta 95% tõenäosuse juures moodustab 3.1%

Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitus 2015. aasta jaanuaris. Projektis osalevad partneritena tuntud uuringufirmad Populus, Ifop ja forsa. Projekti "Sputnik. Arvamused" raames korraldatakse Euroopas ja USA-s regulaarselt avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsetel sotsiaalsetel ja poliitilistel teemadel.

Tagid:
sanktsioonid, küsitlus, EL, USA, Venemaa

Peamised teemad