21:03 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
7010

Vene delegaadid keeldusid ENPA töös osalemast peale seda, kui neilt võeti õigus Krimmi õiguste üle hääletada

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. ENPA võttis vastu resolutsiooni sõjategevuse humanitaarsetest tagajärgedest Ukrainas. Määrati ka süüdlased, kelleks ei ole sugugi Kiiev, edastab raadio Sputnik.

"Lõpetage Donbassi toetamine," esitab Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee üleskutse Venemaale.

ENPA-s hinnati kahjusid Venemaa otsusest mitte maksta raha Euroopa Nõukogu eelarvesse>>

ENPA assamblee
© Sputnik / Владимир Федоренко

Moskva aga kuulab neid kriitikuid eemalt. Vene delegaadid keeldusid ENPA töös osalemast peale seda, kui neilt võeti õigus Krimmi õiguste üle hääletada. Nüüd kujundab assamblee nähtavasti uusi ebamugavaid olukordi, et Venemaa sellesse saali kunagi ei naaseks. Vaibuvad halad Krimmi asjus – algab torkimine Donbassiga, seejärel veel millega iganes.

Kui keegi assamblee saalis sooviks stabiilsust ja rahu, oleks võinud Kiievit selleks õigeaegselt üles kutsuda: lõpetage sõda Donbassis, andke Donetskile ja Luganskile veidi rohkem õigusi ja võimalus oma emakeelt kõnelda. Kuid selliseid avaldusi ei olnud. Isegi vaatamata sellele, et kuni ENPA kutsus üles avama uue piiripunkti Luganski oblastis, käisid Ukraina jõuüksused vabariigi territooriumi tulistamas.

Sanktsioonid, passid ja krooniline ignoreerimine>>

Ent Parlamentaarne Assamblee on nähtavasti rahulolematu üksnes Donbassi toetamisega – aga tema survestamine, blokaad ja elurajoonide purukspommitamine eurosaadikuid ei peluta. Ei tekita protesti ka see, et Kiievi niisugune käitumine ei sobi kokku Minski lepetega, millele seesama Kiiev alla on kirjutanud. Milleks protestida, kui selleski saab süüdistada Venemaad? Säärase väljapääsu leidis Ukraina president Petro Porošenko koos USA eriesindaja Kurt Volkeriga.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Ukraina loogika kohaselt, kes on Donbassi taaslõimimise seaduses põhimõtteliselt välistanud vajaduse Minski kokkuleppeid täita, tõdeb ta nüüd tõenäoliselt nende läbikukkumist ega saa süüdi olla.

Krimmi "laevuke on juba minema ujunud">>

Moskva on juba loendamatuid kordi teatanud, et ei ole konflikti osapooleks. Aga keda see huvitab? ENPA-s võeti ju resolutsioon Venemaa kohta samuti vastu Venemaa puudumisel. Ilma igasuguse venemaapoolse osavõtuta on Venemaad süüdistatud, näiteks, ka sekkumises peaaegu kõikide riikide valimistesse. Ühesõnaga, venelastele on juba kõike kaela määritud.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
Minski kokkuleped, ENPA, Ukraina, Moskva, Donbass

Peamised teemad