19:55 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
34 0 0

Maailmapank, mis toetab areneva majandusega riike ligi 60 miljardi dollariga aastas, on ametlikult teatanud, et loobub nafta- ja gaasitööstuste toetamisest, et võidelda kliimasoojenemisega

TALLINN, 25. jaanuar — Sputnik. Otsusega astub Maailmapank sammu lähedale Pariisi kliimaleppes antud lubadusele aeglustada kliimamuutuseid, kirjutab portaal Pealinn viitega Business Insiderile.

Pank on oma tegevusega andnud signaali, et rahvusvahline kogukond võtab globaalse soojenemisega võitlemist tõsisemalt kui kunagi varem.

Ameerika "põlevkivikuningad" lähevad Venemaa poolele üle>>

Maailmapanga president Jim Yong Kim on panga tegevust kliimasäästlikus suunas tüürinud 2012. aastal ametisse asumisest alates.

2013. aastal otsustas pank lõpetada kivisöetehaste finantstoetamise, välja arvatud juhul, kui piirkonnas teisi mõeldavad lahendusi pole.

Kolm aastat hiljem lubas Maailmapank suurendada kliimasoojenemise vastu võitlemist toetavate tehingute arvu 28 protsendini kõigist tehingutest.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringuid>>

Pank toetab kliima päästmist laiahaardeliselt — raha laenatakse nii päikese- kui tuulefarmide ehitamiseks ja laenajatelt nõutakse ka samme, mis vähendaks nende süsinikujalajälge.

Kriitikute hinnangul võib nafta- ja gaasiprojektide toetamisest loobumine sundida aga vaesemad riigid erainvestoritega nagu suurfirmad ja riikidega nagu Hiina, tihedamat koostööd.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
gaas, nafta, kliimaleppe, Maailmapank, Pariis

Peamised teemad