14:29 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
2510

USA väited Pakistanile terrorismivastaseks võitluseks mitmemiljardilisest abiosutamisest ei vasta tõele, teatas intervjuus RIA Novostile Pakistani suursaadik Venemaal Qazi Khalilullah

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. Äsja kirjutas USA president Twitteris, et viimase 15 aastaga on Washington eraldanud Pakistanile üle 33 miljardi dollari, kuid Islamabad ei ole aidanud terrorismiga võidelda ja on varjanud Afganistanist pärit sõdalasi. USA riigipa sõnul "rohkem seda ei juhtu".

Spordiäpp paljastas ameeriklaste sõjaväebaasid >>

Khalilullah märkis, et "USA solvavad süüdistused" kurvastasid Pakistani elanikke ja valitsust. Tema sõnul on need väited täiesti mõistetamatud, kuna on "avalikult vastuolus faktidega".

Suursaadik nentis ühtlasi, et USA on eiranud tohutuid kaotusi, mida riigi elanikkond on "terrorismiga võideldes" kandnud. Tema sõnul on Pakistanis hukkunud 70 000 inimest, sealhulgas 6 500 sõjaväelast ja õiguskaitseorganite töötajat, ning riigi majandus on kaotanud üle 120 miljardi dollari.

"Pretensioonid seoses miljardite abiks antud dollaritega on samuti eksitavad," rõhutas Khalilullah.

Tema sõnul on ligi pool selle raha kogusummast tasu Pakistanile eeskätt selle eest, et USA kasutab riigi maismaaobjekte ja õhukoridore operatsioonideks Afganistanis.

Terrorismi tagajärjel hukkus 2015. aastal 29 376 inimest, vahendas Sputnik Eesti. Kõikidest 2015. aastal aset leidnud terrorisurmadest 72 protsenti leidsid aset viies riigis: Iraagis, Afganistanis, Nigeerias, Pakistanis ja Süürias.

Tragöödia Pakistanis: vähemalt 150 hukkunut >>

74 protsenti said surma nelja rühmituse — IS, Boko Haram, Taliban ja Al-Qaeda — tegevuse tagajärjel. IS ja selle harud tapsid kokku 6141 inimest.

Mõttekoja hinnangul oli terrorismist tekitatud kahju kogumaksumus 2015. aastal 89,6 miljardit dollarit, mida on 2014. aastaga võrreldes 15 protsenti vähem.

Tagid:
poliitika, vale, majandus, Qazi Khalilullah, Donald Trump, Pakistan, USA, Venemaa

Peamised teemad