12:08 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
2610

Mullu 27. detsembril allkirjastas Ukraina valitsus otsuse, millega lisas Ukraina maksuparadiiside nimekirja 22 uut riiki, muuhulgas ka Eesti ja Läti

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Eesti võeti kolmapäeval välja Ukraina nn maksuparadiisi nimekirjast, kinnitas peaminister Jüri Ratas.

Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman kinnitas täna peaminister Jüri Ratasele, et Eesti on kiirkorras eemaldatud madala maksumääraga riikide nimekirjast ning kõik Eesti ja Ukraina vahel aasta algul tekkinud arusaamatused maksuküsimustes on lahendatud.

Ratase avaldus: "Mul on väga hea meel kinnitada kõigile Ukrainas tegutsevatele Eesti ettevõtjatele, et Eesti on eemaldatud niinimetatud maksuparadiiside nimekirjast, kuhu sattusime ekslikult aasta alguses.

Ütlesin eelmisel nädalal peaminister Groismanile ning Davosis Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul president Petro Porošenkole ja rahandusminister Oleksandr Danõljukile, et Eesti tuleb viivitamatult sellest nimekirjast eemaldada. Mul on hea meel, et Ukraina kolleegid tegutsesid kiiresti. Esmaspäeval selgitasid olukorda ka Eesti ja Ukraina rahandusministeeriumite ametnikud.

Juhtum näitab selgelt, et head usalduslikud partnerid räägivad omavahel ning kui oluline on infovahetus ja suhtlemine."

"On hea uudis, et Ukraina valitsus otsustas Eesti ja Läti kõrvaldada riikide nimekirjast, keda käsitletakse madala maksumääradega riikidena," ütles välisminister Sven Mikser ERR-ile.

Välisministeri sõnul tegi selle nimel head tööd meie suursaatkond Kiievis ja mitmed välisministeeriumi ametnikud.

"Tahan kindlasti tänada ka peaministrit ja rahandusministeeriumi ametnikke meie olukorra selgitamisel Ukraina kolleegidele."

Sputnik Eesti kirjutas, et mullu 27. detsembril allkirjastas Ukraina valitsus otsuse, millega lisas Ukraina maksuparadiiside nimekirja 22 uut riiki, muuhulgas ka Eesti ja Läti.

Nimekirja sattumise peamine miinus on see, et sisseostetud kaubalt, teenustelt ja töödelt maksustatakse 30 protsenti kohe tulu- ja käibemaksuga. Karmistub ettevõtete jälgimine ja pankade kontroll.

Ratas: Eesti tuleb viivitamatult eemaldada Ukraina maksuparadiiside nimekirjast>>

Eesti Ukraina suursaadiku Gert Antsu sõnul on ametlik nimekirja sattumise põhjus see, et Ukraina käsitleb meie reinvesteeritud kasumi maksuvabastuse tõttu meie ettevõtte tulumaksumäära 0-protsendilisena. Meil aga maksustatakse kasumit teatavasti dividendi väljavõtmisel ja süsteem ei võimalda makse vältida. Seetõttu leias Antsui, et on Eesti nimekirja sattunud ekslikult.

Antsu sõnul puudutab otsus kõiki ettevõtjaid, kes Ukrainasse ekspordivad. Tunamullu oli selliseid firmasid 402.

Ukraina lisas Eesti maksuparadiiside nimekirja>>

Peaminister Jüri Ratas ütles 25. jaanuaril telefonivestluses Ukraina peaminister Volodõmõr Groismanile ja Davosis kohtumisel Ukraina rahandusminister Oleksandr Danõljukile, et Eesti tuleb viivitamatult eemaldada nii-öelda maksuparadiiside nimekirjast.

Tagid:
maksuparadiis, Sven Mikser, Jüri Ratas, Eesti, Ukraina

Peamised teemad