03:52 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
21 0 0

USA president pidas ametiaja esimese olukorrast riigis kõne, milles ta juhtis tähelepanu administratsiooni astutud sammudele majanduse elavdamiseks ning kutsus Demokraatliku Partei rahvasaadikuid üles parteiülestele kompromissidele

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Iga-aastane olukorrast riigis kõne, mille USA riigipea peab kongressi mõlema koja ees, tõi esile Trumpi ametiaja esimesel aastal püsinud elujõulise majanduse, madala tööpuuduse ning maksukärpest tuleneva kasu, edastas ERR.

Trump kutsus ameeriklasi liikuma kaugemale vihasest parteipoliitilisest vastasseisust, otsima ühisosa ja püüdlema ühtsuse poole.

"Täna õhtul kutsun meid kõiki heitma kõrvale oma erimeelsused, otsima ühisosa ja näitama sellist ühtsust, mida me vajame, et teha asju ära inimeste jaoks, keda meid valiti teenima," ütles Trump.

Esimene aasta Trumpiga>>

Välispoliitikast rääkides tõi Trump ohtudena välja Iraani ja Põhja-Korea sugused paariarežiimid, äärmusrühmituse ISIS taolised terrorirühmitused ja "rivaalid" nagu Hiina ja Venemaa, kes "esitavad väljakutse meie huvidele, majandusele ja väärtustele".

"Nendele ohtudele vastates teame, et nõrkus on kindlaim tee konfliktini ja võrreldamatu jõud meie kaitse kindlaim vahend".

USA president kutsus kongressi tühistama eelarvepiirangud ja suurendama rahastust sõjaväele.

Tagid:
kongress, Trump, Donald Trump, USA

Peamised teemad