05:06 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
2801

Rootsis leiti neljapäeval möllanud lumetormi järel viis inimest surnuna, neli neist oli surnud väljas, üks kodus

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. Ohvrid leiti riigi põhjaosast Västernorrlandi läänist Bjästa, Härnösandi ja Kramforsi külast. Neli neist oli surnud väljas, üks kodus. Kõik väljast surnuna leitud inimesed olid sündinud 1940. aastatel, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Västernorrlandi võimud avaldasid omastele kaastunnet, kuid panid piirkonna elanikele südamele, et üksteist tuleb aidata, kui kellelgi on raskusi lume koristamisega või vajab ta abi poes käimiseks.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

Nädala lõpp toob kohati kuni 14 miinuskraadi

Lähipäevadel Eestis kogub pakane hoogu ning nädala lõpus võib öösiti olla kohati kuni 14 miinuskraadi, vahenda Sputnik Eesti. Laupäeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lund. Tuul pöördub idakaarde 3-8 m/s, õhtul hakkab tugevnema. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni —4 kraadi.

Siberis on õhutemperatuur langenud 65 külmakraadini >>

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ningkohati sajab veidi lund. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —5 kuni —10 kraadi, kohati langeb kuni —14 kraadini. Päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lund. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-12, puhanguti 15, rannikul kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —4 kuni —9 kraadi."

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest

"Külma ilmaga hoidu ülekütmisest, korsten peab olema puhas ja ärge sulgege siibrit liiga vara. Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta," vahendas hiljuti Sputnik Eesti Päästeameti soovitusi.

Õige kütmine tagab puhtama õhu >>

Täiskasvanutel on viimane aeg lastele meelde tuletada jääohutuse põhitõed, sest kerge jääkirme on juba peale saanud nii mõnigi kraav kui ka tiik. Jääle on ohutu minna alles pärast paarinädalast pidevat külma, kui jää paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Tagid:
vahejuhtum, hukkunud, lumetorm, ilm, ühiskond, kiirabi, päästeamet, Rootsi

Peamised teemad